„Kedves Novák Katalin,
lassan többször szólítom meg önt, mint bármely más politikust eddigi életemben. Azt írta a minap, életszerűtlen a pedagógusok fizetésemelése. Bevallom, valahogy beragadt ez a mondat, mosolyogva felötlik bennem, mikor cipőt vásárolok a gyerekeknek, mikor befizetem az ebédet, mikor hónap végén tologatom az összegeket, hogy még azért mindenre is jusson. Életszerűtlen, jut eszembe, amikor a lányomat, aki most másodikos, hazahozom délután négykor az iskolából, és ő fáradtan, nyolcévesen már rezignáltan előpakolja a tankönyveket, amikből még be kell fejezni a házi feladatot. Életszerűtlen, amikor az óvodába járó legkisebb gyermekem, úgy pattog ide-oda a megmaradt, kevéske, hősies óvodapedagógus keze között, mint egy tébolyult gumilabda. Életszerűtlen, amikor a felsős fiamat fénymásolt lapokból tanítják, hogy valóban legyen a kezükben érték, mert a NERes tankönyvekkel a Wc üres toalettpapír tartóját kellene maximum gazdagítani. Életszerűtlen, amikor már szeptemberben olyan fáradtak a bizonytalanságtól, a technikai háttér hiányától, a folyamatos bürokratikus, minősítgetéses vegzálástól a pedagógusok, hogy a mosolyra alig telik.