Vágó István: Si duo faciunt idem, non est idem – fejtse meg Ön is a kvízmester feladványát, mert nekünk nem sikerült
A Demokratikus Koalíció színeiben politizáló egykori kvízmester meglehetősen nehéz fejtörő elé állította Facebook-oldalának követőit. Két képet mellékelt a poszthoz, egyiken Kodály Zoltán és Rákosi Mátyás láthatóak a Kossuth-díj átadásakor 1952-ben, a másikon Orbán Viktor és Nagy Feró 2021 augusztus huszadikán, hasonló alkalomból készült képen.
Ennek alapján elgondolkodtató, hogy Kodály Zoltán egyéb iránt már akkor is vitatott lépésére gondolt-e, mellyel személyével és nemzetközi hírnevével társutas gesztusa révén legitimálta a magyar történelem egyik legvéresebb diktatúráját, netán Rákosi Mátyásra céloz, aki a Kossuth-díjat a magyar zenetörténet akkor élő legnagyobb alakjának adva az elismerést, önmaga véres uralmát igyekezett jobb fényben bemutatni.
Feltételezzük azt, hogy a Demokratikus Koalíció politikusa sem Orbán Viktort, sem Nagy Ferót nem kívánja pozitív fényben feltüntetni, a párhuzamba állított képek révén azonban logikailag kettejük közül valaki mégis „megússza” hogy a sötét Rákosi-korszak árnya vetüljön rá. Az is egy logikus lehetőség, hogy Vágó Istvánra rátört a Rákosi-nosztalgia. A megfejtéseket mindenesetre szeretettel várjuk, mert nekünk nem sikerült megfejteni Vágó István elmés feladványát.
Nyitókép: MTI Fotó: Kallos Bea
Összesen 77 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Pedig egyszerű: Rákosi, Kodály, Viktor és Feró egyaránt nyakkendőt viselnek. Ergó minden zenész és diktátor nyakkendőt visel.
Miért ki mutatott a kezével ilyeneket?
A megfejtés: O1G. Rákosi elvtárs meg nem, mert kitüntette Kodályt.
Rákosi elvtárs majdnem a citrom és a gyapot hazájává tette
Magyarországot! Lenin áldd meg a magyart, citrommal, gyapottal!
Na ugye...
Tisztelt Szerző!
Nem kell ahhoz rejtvényfejtőnek lenni, hogy valaki megfejtse Vágó István rejtvényét. Elég csak ismerni Vágó István mentalitását.
Kodály Zoltán elfogadta a kitüntetést, de soha nem méltatta Rákosi Mátyást és politikáját.
Vágó István szerint Nagy Ferót pedig azért tüntették ki, mert méltatta Orbán Viktort és politikáját.
Így von párhuzamot a Rákosi és Orbán között és így kap értelmet a latin mondásnak.
Szerintem, amennyiben Vágó István annyi idős, és zeneszerző lett volna Rákosi munkálkodása idején, mint Kodály Zoltán akkor ő örömmel elvállalta volna az új magyar himnusz megírását és zenéjének szerzését.
Bejelentkezés