Hitvány dolog azt állítani, amit Magyar mond
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/Sdo3s-NuHzeqban443gFMWLgvGuXzlBvh8uXUbf3tqU/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzhmNGNjMWYzZGYzNzQyYWI4OWVkZjE3NzlkYjBlMzg0.jpg)
Borzasztó ország lesz ebből, ha Orbán köpönyegéből előbújt frissforradalmárokká vált tegnapi tapsoncok és kitartottak ítélkeznek.
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/Sdo3s-NuHzeqban443gFMWLgvGuXzlBvh8uXUbf3tqU/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzhmNGNjMWYzZGYzNzQyYWI4OWVkZjE3NzlkYjBlMzg0.jpg)
Gyurcsány tiltakozik az állítólagos lehallgatás miatt, pedig volna mit megmagyaráznia.
„Ha igaz, hogy a kormány vég nélkül lehallgatott újságírókat, üzletembereket, független értelmiségieket, politikusokat, akkor ugye ezek hazaáruló bűnözők” – írta Facebook-bejegyzésében Gyurcsány Ferenc az állítólagos lehallgatási üggyel kapcsolatban.
Ám mint a Magyar Nemzet is fogalmaz: Gyurcsány kormányzása alatt számos példát lehet felhozni, amikor a titkosszolgálatokat politikai célok mentén használhatták.
2008 júniusában kétszer is találkozott Laborc Sándor, az akkori Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) (az elhárítás, jogutódja jelenleg az Alkotmányvédelmi Hivatal) vezetője Portik Tamással. A találkozók célja az MSZP hatalmának megtartása, a 2010-es választások befolyásolása lehetett.
– hangzott el Portik szájából a találkozón, amelynek leirata később nyilvánosságra került. A második találkozón szóba került: „Mi az, ami még szerintem önt érdekli? Média, önkormányzat, bíró, ügyvéd, ügyész?” – kérdezte Portik. Laborc válasza pedig az volt, hogy „ez így”. A két fél lényegében abban állapodhatott meg, hogy Portik információkat gyűjt és kreál fideszes politikusokról. A sikeres, zavartalan munkavégzés érdekében Laborc Sándor még egy biztonságos telefont is intézett Portik Tamás számára.
Laborc Sándort később – már a Bajnai-kormány idején – Balajti László váltotta az NBH élén, aki távol tartotta a hivatalt a politikától. Ám elődje ténykedésével kapcsolatban kénytelen volt feljelentést tenni hivatali visszaélés és más bűncselekmények miatt. Demeter Ervin akkori fideszes honatya úgy fogalmazott az ügy kapcsán: a 2010-es kormányváltás után derült fény arra, hogy van olyan műveleti dosszié, amiben a Fidesz elnöksége és a pártelnök közötti, 2006-os telefonbeszélgetés tartalmát rögzítették.
A volt főigazgatónak Ovi és Bajusz néven volt telefonbeszélgetéseket és kapcsolatokat elemző dossziéja,
Laborc Sándor jelenleg a Demokratikus Koalíció tanácsadójaként tevékenykedik.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd