Ha már déligyümölcs lesz az országból, ne legyen ilyen tessék-lássék

Különben úgy járnak, mint az olasz fasizmus, amire ránézett Göbbels doktor, és azt mormogta magában, hogy ez félmunka.

Szuverenitás és önazonosság nélkül a gazdag 1% bármit megtehet az emberiség 99%-ával.
„Azt írják a Szabad Városok – Prága, Varsó, Budapest, Pozsony – főpolgármesterei: »Nem ragaszkodunk a szuverenitás és az önazonosság idejétmúlt fogalmaihoz; ellenben hiszünk a nyílt társadalomban, amely szabadság, az emberi méltóság, a demokrácia, a fenntarthatóság, az egyenlőség, a jogállamiság, a társadalmi igazságosság, a tolerancia és a kulturális sokszínűség által fémjelzett közös értékeken alapul.« Namármost a helyzet úgy áll, hogy szuverenitás és önazonosság nélkül nem értelmezhető a szabadság és az emberi méltóság, szuverenitás és önazonosság nélkül nincsen fenntarthatóság és kulturális sokféleség, szuverenitás és önazonosság nélkül lehet hogy lesz nyitott társadalom, de egész biztosan lesz növekvő globális kizsákmányolás, ahol a demokrácia és a jogállam díszletei mögött a nagyvállalatok irányítanak. Szuverenitás és önazonosság nélkül a gazdag 1% bármit megtehet az emberiség 99% -ával, amit éppen a profitérdeke diktál.”