Megjelent a májusban indult Patrióta You Tube-csatorna harmadik videója. Az első kettőtől – amelyek egy-egy témát jártak körül Rákay Philip műsorvezetésével – eltérően most egy interjút láthatnak a nézők, amelyet Bohár Dániel készített Tarlós Istvánnal.
Az egykori főpolgármester beszélt SZDSZ-es múltjáról. Elmondta, 1989-ben azért csatlakozott a szabad demokratákhoz, mert az ő kommunikációjuk volt a legvilágosabb, legantikommunistább. Ezért is – mondta – érte mélyütésként az 1994-es koalíció. Tarlós emlékeztetett: SZDSZ-ből távozása után nem volt tagja semmilyen pártnak, Orbán Viktorral is megegyezett nagyon hamar, hogy nem kíván párttag lenni. Ennek oka szerinte, hogy nem olyan típus.