Brüsszel új adóterve akkorát bukott, mint az ólajtó – sorra utasítják el Von der Leyen céges különadóját

Ursula von der Leyennek a vállalati bevételekre kivetni tervezett uniós különadója komoly politikai és szakmai ellenállásba ütközött.

Állami segítségben bízik a söripar.
A koronavírus okozta korlátozások miatt gyakorlatilag padlóra került a német söripar, sok cég arra kényszerül, hogy az el nem adott sört kiöntsék – írja a Reuters. A portál emlékeztet: az országban a kocsmák, szállodák és éttermek november óta zárva tartanak. A német kormány korábban már kisegítette a sörözőket és kocsmákat, ám a sörfőzdék eddig nem kaptak semmilyen támogatást.
Hétről hétre egyre több sörgyárat fenyeget létében a koronavírus-válság, amelyről nem tehetnek”
– áll a több mint háromszáz sörfőzde által keltezett nyílt levélben, amelyben kitérnek arra is, hogy mivel söreik fogyasztási határideje lejárt, ezért több millió euró értékű sört voltak kénytelenek kidobni.
Nyitókép: Angelika Warmuth / DPA / AFP