A Sargentini-jelentést szabályszerűen fogadta el az Európai Parlament
„Volt itt egy emlékezetes próbálkozás annak idején a Fidesz részéről, hogy eljárási kifogásokkal állítsa meg a Sargentini-jelentés elfogadását és annak nyomán a 7-es cikkely szerinti eljárás megindítását. Az Európai Bíróság ma nyilvánosságra hozott főtanácsnoki véleménye (amely megelőlegezi a hivatalos bírósági ítéletet) minden ponton elutasítja a Fidesz érvelését. Emlékszem, milyen felháborodottan kiabáltak csalást a fideszes képviselők, ezzel voltak tele a kormány propagandacsatornái is. Nos, a Szájer József, Varga Judit és más fideszes jogtudorok harcos álláspontja mind tévesnek, megalapozatlannak bizonyult. A szavazás teljesen szabályszerű volt, és az a kísérlet, amely szerint ki kellett volna kérni az EP Alkotmányügyi Bizottságának előzetes véleményét, szintén ostobaság. Egyébiránt az Európai Bíróság a Sargentini-jelentés tartalmi állításait is több ponton megerősítette már. A jelentés elfogadása óta az EB elítélte a magyar kormányt a lex CEU és a civil törvény ügyében is az uniós jog megsértése miatt.
A Sargentini-jelentést szabályszerűen fogadta el az Európai Parlament, és tartalmában is megalapozott volt. Most már csak le kéne folytatni az általa kezdeményezett eljárást.”
Összesen 143 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Ismerjük annak a bíróságnak az "elfogulatlanságát" és "objektivitását"...Meg persze a Sarghentiniét is, mely a hazai impotens és sokszorosan leszavazott ellenzék szőcsöve volt.
Ez k? És mit csinál?
Undorító mocskos hazaáruló. Remélem, hamarosan megdöglesz.
Sargentini bevallotta ,hogy sok kávéjába került meggyőzni egy csomó embert a jelentése támogatására.
Az ausztrál állami cégnél kirúgásos következménye volt kollégák meggyőzésére irányuló kisérletnek (canvassing).
Teljesen mindegy, hogy mit mond a főtanácsnok.
Az eljárás elindításához szükséges az állam- és kormányfők egyhangú döntése. Ez azonban nincs meg, mert Lengyelország esetében a magyar kormányfő, Magyarország esetében a lengyel kormányfő vétózik. Ezért áll a nagy Sargentini műalkotás.
Ezért akarják mosta a költségvetés elfogadásával együtt tárgyalni a jogállamisági mechanizmust, melynek egyik célja az egyhangúsági döntés megszüntetése.
Jó felvetés, a matematikai határeset megadja a magyarázatot, és megvilágítja azt, hogy itt gumiszabályok szerint járnak el.
Bejelentkezés