Kínai szonda landolt a Holdon

2020. november 23. 22:41

Robotszondát indított Kína kőzetminták vételezésére a Holdra helyi idő szerint kedd hajnalban.

2020. november 23. 22:41
null

Az ősi kínai holdistennő nyomán Csang'o-5 nevet viselő űreszközt a Hosszú Menetelés-5 hordozórakéta segítségével indították el a dél-kínai Hajnan-szigeten lévő Vencsang felbocsátóközpontból. Ez az első alkalom az 1970-es évek óta, hogy egy ország kőzetmintákat próbál gyűjteni a Föld égi kísérőjéről.

(MTI)

Összesen 34 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
democRATS
2020. november 24. 23:30
" Ez az első alkalom az 1970-es évek óta, hogy egy ország kőzetmintákat próbál gyűjteni a Föld égi kísérőjéről." Reméljük sikerül a művelet és kiderül, hogy az amcsik 40 éve honnan hozták a köveket... :)
Válasz erre
1
0
MayorAnna
2020. november 24. 11:51
Kezdődhet a Hold parcellázása...
Válasz erre
2
0
amaurote
2020. november 24. 00:49
a kínaiak keresztények?
Válasz erre
2
0
Bitrex®
2020. november 23. 23:37
Előbb-utóbb még ember is el fog oda jutni. Lehet, hogy kínai lesz?
Válasz erre
10
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!