Németek és németalföldiek a Kárpát-medencében – Hungarikumokkal a világ körül 8/1.
A nyolcadik évad első epizódjában négy külföldi származású személyt mutatnak be, akik a Kárpát-medencében leltek otthonra.
Ostorozzák a Színművészeti vezetését.
„Na végre! Már vártam, mikor fog megszólalni a Vidnyánszky Attila vezette Magyar Teátrumi Társaság a Színművészeti Egyetem átalakítása ügyében. Noha most kiadott levelükben – amely az Origo-n jelent meg (talán nem véletlenül) – rögtön az elején leírják, hogy nekik semmilyen jogi kompetenciájuk nincs a kérdésben, és az átalakulás jogszabályaiban hivatalos érintettségük sincs, a továbbiakban – ezek szerint, kéretlen prókátorként, mert véleményük azért van – ostorozzák a Színművészeti vezetését a következőkkel:
Siralmasnak tartják az egyetem infrastrukturális állapotát, az épületeket és az előadótermeket. Azt írják, hogy a szakma jelentős többsége (kik is?) régóta alacsony színvonalúnak tartja az egyetem oktatási munkájának minőségét. Szerintük a Színművészeti tudományos munkáját sem az általános elfogadottság, sem az időtállóság nem jellemzi, az iskola nemzetközi tevékenysége és kapcsolatrendszere »folyamatosan gyengül«, és az egyetem végzősei »nem szolgálják ki a magyar kőszínházi hálózatot, amelyet az adófizetők befizetéseiből, közfeladatellátás céljából tart fenn az ország«.
Az is olvasható a Vidnyánszky Attila vezette Magyar Teátrumi Társaság levelében, hogy az egyetemen »merev és elavult struktúrákhoz ragaszkodva, beszűkült elképzelések mentén oktatnak«, ezek miatt, szerintük elengedhetetlen, hogy a »hazai színházi és filmes felsőfokú képzésben változások történjenek, a felsőoktatási autonómia messzemenő figyelembevételével«.”