„A jobboldali vallja, az emberi életnek célja van: életünk egy hajszálra van felfüggesztve, de tudjuk, hogy ezt a hajszálat nem mi függesztettük fel. Az emberi létezés értelme végső soron felfoghatatlan, de hiszünk benne, hogy mégsem abszurd, tehát célja van: dolgunk van itt a földön. A hívő emberek szerint az életnek van egy transzcendens célja is.
A jobboldali számára egyértelmű, hogy a politika erkölcsi megalapozottsággal bír, jóllehet a politikai működés világa szemmel láthatóan mellőzi azt a fajta erkölcsiséget, amely a hétköznapi életünket egyébként szabályozza. Ebből azonban a konzervatív ember számára semmi esetre sem következik a politika erkölcstelen volta. A pragmatikus politika lényegéből adódóan a jelent kívánja uralni, de mindig magasabb elvek megvalósítására tör.
A jobboldali értékként tekint a keresztény kultúrára, a vallási előírásokból eredő erkölcsi rendre. Tudja, hogy egyetlen kultúra sem maradhat fenn az alapját képező vallás nélkül. Ezért, még ha nem is hívő, tiszteli az erkölcsi rendet – annak aláásásán nem dolgozik, azt felpuhítani nem akarja. Ezen erkölcsi rend tökéletlen képviselőit, a történelmi egyházak vezetőit pedig elfogadja gyengeségükkel és gyarlóságukkal együtt.
A jobboldali tiszteli a történelmi alkotmányt, nem hisz az előzmény nélküli változtatásokban. Belátja, minden politikai újításnak illeszkednie kell a magyar néplélekhez, a nemzeti karakterhez. Ebbe beleértendőek a magyar nemzeti karakter gyarló vonásai is. A magyar konzervativizmus ennek megfelelően nép-szerű.
A jobboldali szerint a magyar politikusok első számú feladata a nemzet egységének helyreállítása és fenntartása. A magyar politikai test immáron évszázada a széttagoltság állapotában van: a nemzet tagjainak mintegy harmada a jelenlegi országhatárokon kívül él. Az őshonos, határon túli magyarság a trianoni és a párizsi békeszerződések nyomán a határokon kívül rekedt; a diaszpóra tagjai pedig huzamosan külföldön tartózkodnak vagy megtelepedtek. Az ideális cél a teljes egység helyreállítása lenne, ám ennek realitása pillanatnyilag nem áll fenn.