Magyar győzelem: Európa-bajnok a férfi pólóválogatott

2020. január 26. 20:11
Büntetőkkel nyert a magyar válogatott a spanyolok ellen.

A magyar férfi vízilabda-válogatott büntetőpárbaj után, 14-13-ra legyőzte Spanyolország együttesét a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság férfitornájának döntőjében.

Az első negyedben csak Zalánki Gergő tudta megzörgetni a spanyol kaput, azonban a vb-bronzérmes háromszor is túljárt Nagy Viktor eszén, így kétgólos hátrányból várhatta a második nyolc percet Märcz Tamás együttese. Jót is tett a magyar fejeknek a szünet, a védekezés összeállt, támadásban előbb Angyal Dániel volt eredményes, majd Zalánki második góljával már 3-3-at mutatott az eredményjelző. Pár perccel később a csapatkapitány, Varga Dénes révén átvették a vezetést a hazai medencében játszó magyar pólósok.

A második játékrész, ahogyan az első, spanyol találattal indult, de fél perccel később már Vámos Márton volt eredményes, emberelőnyből. Hosszú percek után, egy spanyol gólra Manhercz Krisztián válaszolt, így a vízilabdatorna utolsó nyolc percét egygólos magyar vezetéssel kezdhették a csapatok. Gyors spanyol találatot követően Varga Dénes bombájának örülhetett a magyar közönség, majd Zalánki ért szerencsétlenül a labdába, amely így a magyar kapuban kötött ki. Nem zavarta ez meg Manhercz Krisztiánt, aki emberelőnyből megszerezte a nyolcadik magyar gólt.

Négy perccel a vége előtt ismét a spanyolok találtak a kapuba, amire Hárai Balázs fantasztikus csavargóllal reagált. A spanyol szövetségi kapitány időt kért, aminek az eredményeképp gólt is lőttek. Egyik csapat sem tudott további gót szerezni, így ötméterespárbajban dőlt el a 2020-as férfi vízilabda Európa-bajnokság. A spanyol válogatott utolsó ötméteresét Vogel Soma védte, így 21 év után újra Európa-bajnoki címet ünnepelhet a magyar férfi vízilabda-válogatott.

Összesen 114 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Kurva NAGY volt. Gratula!

Vogalnak is külön taps.

Még a focit kéne így tönkretenni. Nagy gratula, nagyon kellett ez az elmúlt évek lejtmenete után.

Így is van. Zorbánnak csak ahhoz van köze, ha az országban valami elcsesződik.

Huhhh... ez baromi izgalmas volt,
különösen az utolsó negyed (néhány bírói döntés miatt is).
Szerencsére a fiúk bírták erővel és idegekkel.
Nagy gratula az EB aranyért – és a korábban megszerzett olimpiai kvótáért!

Nagyszerű és kijárt már ez nekünk két hazai elvesztett döntő után.
De:
Az utolsó spanyol emberelőnyre nem kaptuk meg mi is az emberelőnyt, pedig tekintettel arra, hogy a víz alatti harc sohasem szabályos, a házigazda jogán talán járt volna. Az viszont, hogy az utolsó pillanatban a bírók elengedtek egy 'vakislátta' spanyol szabálytalanságot, s a megúszó spanyol be is lőhette volna a javukra döntő gólt, - s akkor ma bírói csalásról zengene a sajtó - bizony arra utal, hogy valami nagyon nincs rendben a sportdiplomáciában, ahogy ezt szokták volt mondani. Magyarán a bírók szemérmetlen csalást kíséreltek meg a spanyolok javára.
Másik de:
A görögök visszaesésével ma hat erős csapat van az európai férfi vízilabdában, és hat-hét olyan, amelyik ezekkel partiban van, de tőlük nagy valószínűséggel kikap. A másik ötből hárommal nem játszottunk és egyet győztünk le. A spanyolokkal kétszer is döntetlen sikeredett. A mumus szerbeket ismét eltakarították előlünk, szerencsére. Ám ez azért az olimpiára olyan nagy illúziókat nem indokol.
Harmadik de:
Ilyen erőviszonyok mellett teljesen indokolatlan a 16 csapatos lebonyolítás. 12 csapat, kétszer hatos csoportban reálisabb lenne. Úgy már a csoportokban 3-3 nagycsapat szembekerülne egymással és sokkal reálisabb lenne a végeredmény, nem a legszerencsésebb nyerne. Viszolyogtató volt nézni a máltaiak kitömését több ezer néző ovációjával kísérve. Ez így nem sport.