Az Arany János utcai metróállomás melletti névtelen teret a Budapesti Városvédő Egyesület kezdeményezésére, 1983-ban nevezték el a Podmaniczky térnek. Az 1986-ban Kő Pál által készített Podmaniczky-szobor felavatása a rendszerváltozás után, 1991-ben történt.
A talpazatot körbefutó ülőpad veszi körül, egy fülkében áll Podmaniczky báró alakja. A bronz kupola tetején óra látható. A Podmaniczky-szobrot most kiemelt helyre tették, az Arany János utcai sarok közelébe. A tér átalakításának a célja, hogy a városlakók és az idelátogatók nem csupán egy tranzitteret kapjanak, hanem egy valódi közösségi helyszínt, ahol lehetőség van megállni, találkozni, pihenni. Jelenleg a téren a műszaki átadás-átvételi eljárás zajlik, amely várhatóan október 20-ig befejeződik. Kisebb munkálatok mellett a tér a gyalogosok számára zavartalanul használható. A Podmaniczky tér rekonstrukciója mintegy 1,2 milliárd forintból valósult meg.