Gyulán jelenleg nincs a baloldalnak polgármesterjelöltje, egyedül a Jobbik támogatja egy helyi civil szervezet képviselőjelöltjeit.
Ismeretes, Galbács Mihály volt az, aki az utóbbi hetekben – sajtóbeszámoló szerint – korrupcióval vádolta Görgényi Ernő polgármestert. Görgényi rágalmazás miatt azonnal feljelentette Galbácsot, majd kijelentette: „a rágalmazási per után kártérítési pert is indítok Galbács ellen, és a Galbács rágalmait híresztelők ellen, a megítélt sérelemdíjat a Galbács által megkárosított gyulai futball utánpótlás-nevelés javára ajánlom fel”.
„Galbács Mihály sértődött ember, akit a Gyula Termál FC futballklub elnökeként folytatott korrupciógyanús tevékenysége miatt kizárt a Fidesz önkormányzati frakciója, a Fidesz helyi szervezetének közgyűlése pedig egyhangúlag támogatta kizárását a pártból” – tette hozzá a gyulai polgármester az MTI-nek adott korábbi nyilatkozatában. „Sértődött emberként most mindent elkövet, hogy ártani próbáljon annak a politikai közösségnek, amelynek korábban mindent köszönhetett” – fogalmazott Görgényi Ernő. Támadja a gyulai beruházásokat – folytatta –, amelyekhez a forrást Kovács József fideszes országgyűlési képviselővel szorosan együttműködve, sok munkával nyert el a város. A megvalósítás során pedig arra törekszenek, hogy helyi vállalkozások kapjanak lehetőséget, amelyek Gyulán fizetnek adót és gyulai embereket foglalkoztatnak – mondta.