Úszó vk: öt magyar érem Szingapúrban

2019. augusztus 16. 19:15

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is aranyérmes.

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is nyert egy-egy döntőt a pénteki versenynapon az úszók világkupa-sorozatának szingapúri állomásán.

Hosszú – a viadal eredményközlője szerint – 400 méter vegyesen bizonyult legyőzhetetlennek (4:39.76 p), mögötte pedig Jakabos csapott célba másodikként (4:45.28). Jakabos szerzett egy aranyat is: a 200 méter gyors fináléjában diadalmaskodott (1:58.40). Hosszú érdekelt volt még a 100 méter hát döntőjében, a távot 59.48 másodperc alatt tudta le, ez ezúttal a második helyhez volt elegendő, az ausztrál Emily Seebohm öt századmásodperccel gyorsabbnak bizonyult nála.

A nyitónapon a háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó nyert 200 méter pillangón, mögötte a második helyen – csakúgy, mint egy héttel korábban a csinani vk-viadalon – Jakabos végzett. A férfiaknál Szabó Szebasztián, aki csütörtökön 100 m pillangón második lett, pénteken 100 méter gyorson zárt ezüstérmesként (48.53 mp).

A kvangdzsui világbajnokság után az úszók a vk-sorozat három részből álló ázsiai állomásán vesznek részt: Tokiót a kínai verseny követte, majd Szingapúrba utaztak, ahol szombatig vetélkednek. A vk második szakasza október 4. és 6. között a budapesti Duna Arénában indul, öt nappal később pedig Berlinben folytatódik. A harmadik részben Kazany (november 1-3.) és Doha (november 7-9.) látja vendégül az úszókat.