GMO-k: 109 Nobel-díjas ment neki a Greenpeace-nek

2016. július 01. 15:35

Emberiesség elleni bűnnel vádolja a Greenpeace-t 109 Nobel-díjas, akik követelik, hogy a szervezet támogassa a GMO-gabonákat. A tudósok szerint azok ugyanis szükségesek lesznek az emberiség táplálásához és például a gyermekkorban kialakuló, A-vitamin hiánya által okozott vakság elkerüléséhez.

2016. július 01. 15:35

Emberiesség elleni bűnnel vádolja a Greenpeace-t 109 Nobel-díjas, akik követelik, hogy a szervezet támogassa a GMO-gabonákat, azok ugyanis feltétlen szükségesek lennének az emberiség növekvő élelmiszerigényének a kielégítéséhez – írja az El País.

Mint a nyílt levél aláírói rámutatnak: az ENSZ szerint 2050-re megduplázódik az emberiség élelmiszerigénye. Ezért arra szólítják fel a Greenpeace-t és támogatóit, hogy hagyjanak fel a GMO-k és az agráriumban alkalmazott biotechnológiák elleni harccal.

Külön kitérnek arra, hogy a Greenpeace-nek abba kellene hagynia a Golden Rice, azaz az aranyrizs, egy génmódosított, aranyszínű rizsféle elleni hadjáratot, amit az aláírók szerint minden vizsgálat megfelelőnek és biztonságosnak talált. Az aláírók szerint ugyanis az aranyrizzsel kiválóan lehetne küzdeni az Afrikában és Dél-Ázsiában gyakori, az A-vitamin hiánya által okozott vakság ellen, ami 250-500 ezer  gyermeket érint évente.

A főleg a kémia és az orvostudományos területén Nobel-díjat kapott aláírók szerint így az „emberiesség elleni bűntettel” lehet vádolni a Greenpeace-t.

Összesen 89 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
TonyKann
2016. július 02. 10:24
Aranyrizs egyenlőre nincs kereskedelmi forgalomban, bár kétségtelen a beta-karoten tartalma miatt hatásos lehet A-vitamin hiányra. Azzal viszont szembe kell nézni, hogy klímaváltozás okán szárazság és hőségtűrő fajokra szükség van/lesz. A legfontosabb azért mégis az, nem rázúdítani a GMO-t az emberiségre, hanem szigorú, bizonyíték alapú szabályozást kell szorgalmazni. A TTIP előtt ez az egész nagyon kampányszagú, de hát természetes, hogy a Demokrata adminisztrációt támogatni kell.
glinolid
2016. július 02. 08:58
A mai, progresszív világban egy nobel díjasnak nincs sok választása, vagy beáll a sorba, vagy kirugatják a pozicíójából,ahogyan azt megtették Tim Hunt-tal is. A golden rice pedig egy hatalmas szemfényvesztés. Az szar, csak az a vitamin prekurzorát tartalmazza, amiből csak megfelelő diéta mellett képes az emberi szervezet A-vitamint előállítani. Az éhező, fehérjet egyáltalán nem figyasztó bangladesi gyerek szervezete erre soha sem lesz képes. A '60-as években, a WHO nem véletlenūl találta ki, hogy a bangladesi gyerekeknek és terhes anyáknak szintetikus A-vitamint adnak, és mindezt azért mert a WTO kitalálta, hogy Bangladesen csak az segíthet, hogyha a bedarálják a háztáji gazdaságokat, hogy a felszabaduló területeken exportra termeljenek rizst. Tovább egy felnőtt ember napi A-vitamin szükségletét 2 kg varázsrizs elfogyasztásával lehetne csak fedezni.
smarton
2016. július 02. 08:22
Az egész világ azért juttot idáig, mert okos tudósok mindent szart feltalálnak. A szaporodás a körülményeknek megfelelően alakul, ezekbe belenyúlni idáig vezet. SEMMI nem javult meg, egyre inkább elvész az emberi élet értelme. Szaporodó tetvek lepik la földet. És ahogy eddig sem sikerült semminemeset kihozni, ezután sem fog, mert azóta a számaránnyal együtt nő a primitívség is. Még az is emberibb, hogy valaki harcban feláldozza magát, mint hogy unalmában gyerekeket csinál és tartja a markát. Munkát nem lehet teremteni, akkor élelmet sem kellene. Majd a nagy ínség idején a túlélő megoldja. Ez lesz a nagy bumm után. Az biztos, hogy a végtelenségig nem lehet fejlődni, sem számban, sem semmiben.
NeMá
2016. július 01. 23:16
Szerintem húzzanak a GMO-sok mondjuk a Marsra! Ott kedvükre kísérletezzenek, terra formáljanak! Földet meg hagyják meg eredetiben!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!