Kezd kirajzolódni: három miniszter elmondta, mi is az uniós pénzek valódi ára

2026. június 02. 19:06

A valódi ár több tényezőből áll össze. Kapitány, Kármán és Vitézy miniszterek egy kormányzati háttérbeszélgetésen a megállapodás részét képező részletekről is beszéltek.

2026. június 02. 19:06
null

Az uniós pénzek valódi ára nem az a pár jogias formula volt, amiben a magyar kormány és a Bizottság álláspontja különbözött a 27 szupermérföldkő kapcsán – vélekedett Kohán Mátyás, a Mandiner munkatársa, aki közösségi oldalán vezette le, mibe is kerül igazán az EU-s források hazahozatala.

„Teljesen őszintén: kit zavar, hogy az Integritás Hatóság AI-eszköze milyen adatbázisokhoz fér hozzá, vagy hogy az ARACHNE rendszer hogyan működik? Ezekben a régi kormány is nyitott volt jóformán minden érdemleges igényre. 

A valódi ár olyan dolgokból áll össze, amiről ma Kapitány, Kármán és Vitézy miniszterek a kormányzati háttérbeszélgetésen a baráti sajtónak beszéltek, elismerve, hogy ezek is a megállapodás részét képezték„

– fogalmazott az újságíró. 

Mint írta:

  • Ágazati különadók off mihamarabb (győzött a Deutsche Telekom, az Allianz, a Generali, az osztrák, olasz, holland bankok, a német építőipari mágnások).
  •  Kiskereskedelmi különadó-szabályozás megváltoztatása mihamarabb úgy, hogy a német és osztrák áruházláncok ne szenvedjék hátrányát. (A különadót magát én ellenzem, de a Bizottság nem a kivezetését kéri, hanem azt, hogy ne okozzon a magyar láncoknak versenyelőnyt.)
  •  Nyugdíjreform mihamarabb. Nomármost Magyarország nyugdíjrendszere az EU egyik legfenntarthatóbbja, aki ezt a fenntarthatóság érdekében akarja még tovább reformálni, az a 2000-es évek hatalmas magánnyugdíjpénztár-bizniszének akar utat nyitni ismét

Ezek a dolgok azok, amikre egy Orbán-kormány az életben nem mondott volna igent, egyetemben

 a migrációs paktum elfogadásával (nem, komoly migrációs nyomás esetén nem lehet kibújni alóla „technikai segítségnyújtással“), a gyermekvédelmi törvény kiherélésével, meg még azzal a pár rezsinyalánksággal, ami akkor fog kiderülni, amikor a 1,5 milliárd eurós áramhálózat-fejlesztési eszközhöz előírt „reformokat“ nyilvánosságra hozzák az új helyreállítási terv részeként.

Leszögezte, a Tisza tárgyalásai arra voltak jók, hogy a különadók kivezetését meg a nyugdíjreformot egy kicsit el lehessen halasztani a Bizottság által kért azonnali hatályhoz képest. 

Ezek itt bizony politikai feltételek, amiknek semmilyen korrupcióhoz nincsen semmi közük, és Orbán nem fogadta őket el.

Ezt csak azoknak jelzem, akik abban a mesében élnek, hogy a kékszemű Bizottságot csak „az ipari méretű orbáni korrupció“ leállítása érdekelte, ARACHNE rendszerrel meg Integritás Hatósággal – írta Kohán Mátyás, aki azt a Portfolio cikket is megosztotta, melyből egyértelműen kiderül, hogy Kapitány István, Kármán András és Vitézy Dávid is részt vett azon a mai kormányzati háttérbeszélgetésen, ahol a felszabaduló uniós források felhasználásáról tudhattunk meg részleteket.

A cikk szerint 

az egyeztetéseken a 2022 óta ismert szupermérföldkövek és a kondicionális eljárás feltételei voltak teljes mértékében irányadók.

Olyannyira, hogy az uniós pénzek visszaszerzésére már volt egy sor korábban kidolgozott javaslat is, amelyeket azonban az előző kormány valamilyen okból végül nem illesztett be a magyar jogrendbe.

Kitértek többek közt arra, hogy a kiskereskedelmi különadóban lesz változás, ami a hazai és a külföldi szereplők szempontjából a versenysemlegesség megteremtését szolgálja, de a cikkből az is kiderül, hogy 

a nyugdíjreform esetében egy új, a költségvetés fenntarthatóságát segítő menetrendet határoznak meg 5-7 éves időtávra, 

míg az adórendszer egyszerűsítésénél is meghatároznak egy időhorizontot az egyes adónemek kivezetésére.

Nyitókép: Facebook

 

Összesen 94 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nyugalom
2026. június 04. 13:05 Szerkesztve
Micsoda pofák! Poloska nincs a képen! Ajjjjjajjjjj mocskos tisza!
Válasz erre
0
0
Szuper
2026. június 03. 15:16
A három hülye!
Válasz erre
3
0
kiss.istvan770
2026. június 03. 14:25 Szerkesztve
"survivor 2026. június 03. 00:51 ... A Magyar Nep akarta ezt... Nem a Hatterhatalom." Nem vagyunk egyformák. Vannak önálló gondolkodásra képes emberek, de a többség nem képes rá, ezért megvezethető. A megvezetett, agymosott emberek a bankár-multi maffia akarata szerint döntöttek. Peti Bohóc demagóg, hazug választási propagandáját az OSF hálózat agymosodája véste a megvezetettek "agyába", olyan technológiával, hogy az agymosottaknak az a téveszmélye, hogy a saját véleményük alapján szavaztak. Az agymosásra eszközként az internetet és a gyengébb képességű, "öntudatos", "humán" pedagógusokat használták.
Válasz erre
2
0
allen9
2026. június 03. 09:56
Kapitány egy 70 éves meglett ember, akit egy 45 éves pöcs egy kézmozdulattal felpattant a helyérőr. Milyen ember már ez? Ez úgy volt a Shell-nél bárki, hogy az összes arra járó faszt lepippantotta, de valójában egy ostoba, gerinctelen féreg. Baszki. Egy egészséges férfi nem áll föl egy ilyen takonynak. Legföljebb ki vagyok rúgva. Kit érdekel ez 70 évesen, ha van gerinced? Ennek a szarnak ennek a kuglinak nincs gerince.
Válasz erre
7
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!