A politikában az nyer végül, aki nemcsak győzni tud, hanem talpra állni is

2026. június 07. 20:43

Ez az üzenet nem csak a lengyelekről szól.

2026. június 07. 20:43
null

„Kaptam egy üzenetet Lengyelországból a mai kiállás elé.

Azt írta, hogy pár éve, amikor a lengyel jobboldal elveszítette a választást a liberálisokkal szemben, sokan azt hitték, vége a történetnek. Hogy a tábor szétesik, a támogatók eltűnnek, a politikai közösség elveszíti az erejét.

Nem ez történt. Most pedig, hogy nemrég Nawrocki megnyerte az elnökválasztást, sokan újra látják: azok, akiket már leírtak, ismét az esélyesek közé kerülnek. A siker nem egyik napról a másikra érkezett, hanem annak a következetes munkának az eredménye, amelyet a vereség után sem hagytak abba.

A vereség után azonnal megszervezték magukat. Helyi közösségeket építettek tovább, fórumokat tartottak, és nem engedték, hogy a csalódottság bénultságba forduljon. Kiálltak azok mellett, akiket igazságtalannak tartott támadások értek. Tüntetéseket szerveztek, országos és helyi szinten is hallatták a hangjukat. Megmutatták, hogy vannak még, hogy erősek, és hogy nem adják fel.

A lengyel barátaink szerint volt egy pillanat, amikor világossá vált: a választási vereség nem jelent politikai megsemmisülést. Egy közösség addig él, amíg hisz magában, amíg képes összefogni, és amíg vannak emberek, akik hajlandók tenni érte. Sokan ekkor értették meg, hogy a politikai erő nem kizárólag a parlamenti mandátumok számában mérhető, hanem a közösség szervezettségében, kitartásában és önbizalmában is.

Ez az üzenet nem csak a lengyelekről szól.

A politika története tele van olyan mozgalmakkal, pártokkal és nemzeti közösségekkel, amelyek vereséget szenvedtek, majd később újra erőre kaptak. Voltak időszakok, amikor úgy tűnt, hogy egy-egy ügy vagy eszme végleg háttérbe szorul, mégis visszatért, mert voltak emberek, akik tovább vitték. A választás egy fontos állomás, de soha nem az utolsó szó.

A legfontosabb ilyenkor, hogy ne veszítsük el a hitünket abban, amit képviselünk. Hogy megőrizzük a közösségeinket. Hogy segítsük egymást. Hogy legyen türelmünk és kitartásunk. Hogy a nehezebb időszakokban se forduljunk el egymástól, hanem még inkább keressük az együttműködés lehetőségét. 

Mert a politikában az nyer végül, aki nemcsak győzni tud, hanem talpra állni is.

A lengyel példa azt üzeni: meg lehet védeni azt, ami számít. De csak azok tudják megvédeni, akik nem adják fel.

Hajrá, Magyarország!”

Nyitókép forrása: Ficsor Márton / Mandiner

***

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BBrutus
2026. június 08. 21:54
Csak ott nem volt NER !! Ma már azt olvastam, hogy a lopott pénz már 60 ezer milliárd Forintnál jár. Ez elképesztő, még akkor is, ha csak a harmada igaz. A Fidesszel nem fog menni, ennek a pártnak vége van. Új, tiszta jobboldal kell. Olyan amiben egy darab Fideszes sincs, még a 12-ik vonalban sem.
Válasz erre
0
1
lofejazagyban-2
2026. június 08. 18:52
Balázs, te Brüsszelbe mész talpraállni. A talpasok meg itthon szívnak. Lassan már a Patás is a fostospetire fog szavazni?
Válasz erre
0
2
ekeke1
2026. június 08. 13:28
A Fidesz láthatóan elindult a gyurcsányi úton . Kezdve azzal hogy nyugodtan magára vehetné az öszödi beszéd következő részletét: "Nincsen sok választás. Azért nincsen, mert elkúrtuk. Nem kicsit, nagyon. Európában ilyen böszmeséget még ország nem csinált, mint amit mi csináltunk. Meg lehet magyarázni. Nyilvánvalóan végighazudtuk az utolsó másfél-két évet. Teljesen világos volt, hogy amit mondunk, az nem igaz. És közben egyébként nem csináltunk semmit négy évig. Semmit. Ha el kell számolni az országnak, hogy mit csináltunk , mi marad meg, mit tudunk megmenteni az elmúlt 16 évből... akkor mit mondunk? " Ha Orbán még évekig eljátssza Gyurcsány szerepét, aki még több mint egy évtizedig húzta a politikai agóniáját ...akkor ugyanaz lesz neki is a vége. Mondjuk, Lévai Anikóból legalább nem lesz pártelnök, ezt megspórolnánk.. De olyan hogy a Magyarország-Finnország meccs páholyában együtt ült Orbán, Gáspár fia és és Schmidt Mária...miközben Orbán Balázs Brüsszelbe megy Deutsch mellé..brrr...
Válasz erre
0
2
ekeke1
2026. június 08. 13:27
Hablaty. Jellemző , hogy azokra a lengyelekre hivatkozik, akik Morawiecki külpolos marhaságaival elkúrták, na erre Magyarországon két évvel később megismételték ugyanazt....
Válasz erre
0
1
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!