Nem veszi át országgyűlési mandátumát, és nem indul a Fidesz tisztújító kongresszusán Kósa Lajos – erről a politikus a közösségi oldalán számolt be:
A Fidesz alelnökeként, érezve a választási kudarc miatti általános felelősséget, a mandátumomat, amit a Fidesz országos listájáról szereztem, nem veszem át, és nem indulok a Fidesz tisztújító kongresszusán semmilyen jelöltként.”
Kósa Lajos közölte, hogy a választáson a választók többsége a változás mellett döntött, ugyanakkor megköszönte a Fideszt támogató mintegy 2 millió 400 ezer szavazó bizalmát. Hangsúlyozta, hogy a párt ezúttal nem szerzett elegendő támogatást a kormányzás folytatásához.