– jelentette ki a polgármester, ezt követően megjegyezte, hogy a rabbik sem keresték meg az önkormányzatot a polgárőrség miatt.
Ezt nem hagyta szó nélkül a rabbi sem. Azt mondta: „egyrészt az igaztalan vádakról: itt ülnek mögöttem lakótársaim, és vannak még több százan, akiknek a véleményét képviselem, tehát a vádaim nem igaztalanok. Mi, zsidók az önvizsgálat idejét tartjuk. Lehet, nem a lakókra kellene mutogatni, hanem önnek is önvizsgálatot kellene gyakorolnia” – húzta alá Szabó György.
Firnigel Lóránd MKKP-s képviselő is felszólalt. Beszédében elmondta,