Nem csinálok semmi újat, és nincs is felkérésem. Az avignoni színházi fesztiválon láttam egy kortárs francia vitadrámát, amelyben nem történt más, mint hogy Caesar megölésének előestéjén Brutus beszélgetett a tűznél emberekkel arról, mit adott Caesar a birodalomnak, és mi lett belőle. Ezt a drámát szívesen megcsinálnám magyarul is, akár színészként, producerként, bárhogy. Egyre több Nyugaton a vitadráma, ahogy a közmédiájuk is ebből áll: duma, duma, duma. Ha bármikor lesz közöm ahhoz, hogy kialakítsuk, mennyi kerekasztal-beszélgetés legyen a magyar közszolgálati televízióban, mekkora súlya legyen az elmúlt 20-30 év kitárgyalásának, akkor ebben a franciákhoz szeretnék közeledni.
Az értelmes párbeszédek, a vitakultúra kialakítása szerintem kardinális kérdés abban is, hogy milyen lesz a magyar kultúra a következő száz évben. Ez maradt el itthon, a kerekasztal-hangulat, amikor komoly emberek beszélik meg közös dolgainkat.
Hát ezeket az asztalokat Orbán Viktor felgyújtotta egy erdőben, de ezt tette Vidnyánszky Attila is.