Szembe kell szállni, mert rosszul fogunk járni

2025. június 01. 09:14

Nem szabad megengednünk, hogy Brüsszel a háborúra hivatkozva még több pénzt vegyen el tőlünk, még több hatáskört vegyen el, még több hitelt vegyen fel.

2025. június 01. 09:14
null
Orbán Viktor
Facebook

„Minden egyes válságra, ami az elmúlt időszakban kirobbant: tizenöt évvel ezelőtt a pénzügyi válság, tíz évvel ezelőtt a migrációs válság, aztán a COVID, az energiaválság, majd az inflációs válság, Brüsszel olyan válaszokat adott, hogy megpróbált jogköröket elvenni a tagállamoktól, és ezeket magához húzni. Utána persze kiderült, hogy ezekkel a jogokkal nem tudnak élni, és ezeket a válságokat nem tudják kezelni. 

A pénzügyi válság következményei még velünk vannak. A migrációs helyzet, mióta Brüsszelnél vannak döntési jogok, rosszabb, mint valaha. A Covid: ismerjük mind a korrupciós összefüggéseit. Az energiapolitikának a következménye az lett, hogy Brüsszel hatásköröket vett el a tagállamoktól, és az energia ára az égben van. 

A háborúval ugyanez a helyzet. Arra fogják használni a brüsszeli birodalomépítő bürokraták, hogy még több hatáskört vegyenek el a tagállamoktól és vigyenek el Brüsszelbe. Nem szabad megengednünk, hogy Brüsszel a háborúra hivatkozva még több pénzt vegyen el tőlünk, még több hatáskört vegyen el, még több hitelt vegyen fel. Ezzel szembe kell szállni, mert rosszul fogunk járni. Brüsszel nem képes ezeknek a feladatoknak a megoldására. 

A következő egy-két év csatája erről szól: Ukrajnára, a háborúra hivatkozva sikerül-e a brüsszeli bürokratáknak még több pénzt elvenni a magyaroktól, meg a többi tagállamtól, sikerül-e még több jogot elvenni a magyaroktól, és elvinni ezeket Brüsszelbe. Ne hagyjuk, hogy a fejünk felett döntsenek!”

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 90 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Soltan
2025. június 05. 19:33
Orbán Viktor a legjobb, amikor rendszert kell kialakítani, felépíteni. A működtetés már nem erőssége. Mint Isten? A Fidesz jövőre sajnos bukni fog. Miért? Mert már nincsen, amivel nem rendelkezik. Kész van. Ilyenkor pedig pihenni kell. A baj az, hogy akik nem pihennek, azok nem tudnak építeni.
edmond-3
2025. június 02. 09:52
Magyarország elismerten NEM JOGÁLLAM ! A Fideszesek elismerten a SZARMAGYAROK! Mit akartok még? Ezt a szemita-kiscigány- maffiózót hatalomban tartani aki már az egész világgal összekülönbözött? Mi kisgazdák nem akarjuk!
totumfaktum-2
2025. június 02. 09:10
zsolt196969 Szerinted azzal zsarolja az embereket hogy odaadja nekik, amit szerinted lop. Mert ha ellopná, miből adná oda? Okos vagy.
csapláros
2025. június 01. 15:22
manitowoccsapláros 2025. június 01. 13:53 ..."Trágár sértegetéssel kombinált primitív hadováddal másnál próbálkozz. Az Orbánhoz intézett kérdés változatlan: mi a hadihelyzet "BRÜSSZEL ELFOGLALÁSÁT CÉLZÓ HADMŰVELET" a 2. FÁZISÁBAN?""... A trágár sértegetés JÁR neked, mint nekünk a blokkoltatott uniós támogatások. Ne terelj, húgyagyú: azt kérdezted: "Hogy hogy csak most, június elején kezdünk szembeszállni?". A Brüsszel elfoglalást célzó hadművelet ELSŐ fázisa a Patrióták megalakítása volt, amely mellett Meloniék frakciója is megalakult. AZÓTA folyik a 2. fázis. Ennek részeredményei: a két kötelezettszegési eljárás megszüntetése, sikeres vétók az ukrán támogatások során, az ukrán EU tagság akadályozása, illetve egyre több tagállam készteti Van még Lejjebbéket a meghátrálásra, várakozó álláspontra a jövő évi választásokig.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!