Polgári és büntetőperben is elmarasztalta a bíróság Szél Bernadett volt országgyűlési képviselőt, aki valótlanságokat állított Tarnai Richárd Pest vármegyei főispánról. Erről Tarnai számolt be saját közösségi oldalán.
Ahogy a Magyar Nemzet cikke felidézte, az Átlátszó 2021 májusában számolt be arról, hogy a zsámbéki hulladéklerakó területére nagy mennyiségű szemetet szállítottak, azonban erre a terület üzemeltetőjének nem lett volna engedélye. Szél Bernadett országgyűlési képviselő feljelentést tett a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése és természetkárosítás miatt.