Dévényi István: Az van, hogy a Fidesz kurva sok mindent ellopott tőlünk, magyaroktól

2025. június 30. 05:58

Az újságíró szerint Prága sokkal szebb, mint Budapest, és a Fidesznek „mindenre és mindenkire dühös, sértődött, bántott és megbántott, vicsorgó, acsargó népre” van szüksége.

2025. június 30. 05:58
null

Dévényi István újságíró, a Magyar Hang munkatársa úgy érezte, meg kell osztania pár gondolatot Prágával és Budapesttel kapcsolatban a nagyközönséggel. 

„Prága elképesztő város. Az az Európa, amire mindig is vágytunk, amit óhajtottunk, amiről álmodoztunk, ábrándoztunk. Szeretem Budapestet, otthon, Sátoraljaújhelyen sokszor kérdik, hogy tudok itt élni, de köszönöm szépen, jól, fővárosunk klassz hely, megvagyok. És a megvagyokot eddig nem használtam volna, de most Prága után muszáj. Mert az van, hogy 

Prága sokkal szebb, mint Budapest. És sokkal, de sokkal európább, mint ami nekünk jutott Európából”

 – kezdi az újságíró.

Hozzáteszi: „Vidámabb, nyitottabb, színesebb, művészibb, bohémebb, befogadóbb, nyüzsgőbb, izgalmasabb, különlegesebb – minálunk a Bazilika és környéke adja valamelyest ezt a hangulatot, de Prágában egész kerületek. 

Más, jobb, egészségesebb, természetesebb, őszintébb a főváros aurája.

Persze szubjektív, de azért írom mindezt, mert hát mégiscsak egy posztszocialista társnépről, társfővárosról van szó, lásd még Csehszlovákia. És igen, tudom, tudom, hogy a csehek mindig inkább a Nyugat, ott nem volt divat a keleti nyitás, de nem ez a lényeg.”

Ezt követően egy huszárvágással Dévényi a lényeget is leírja: „A lényeg, hogy amikor visszajövet tízórányi autózást követően átértünk a magyar határon – direkt nem autópályán jöttünk, hogy lássunk is valamit – , félnapnyi cseh és szlovák slágerek után nyelvi felüdülésként áthangoltam a magyar adókra. Már a Pride után voltunk. Kossuth Rádió, hírek, Krónika. És így néhány nem idehaza, nem idehazával töltött nap múltán ráébredtem valamire. Az van, hogy  

a Fidesz kurva sok mindent ellopott tőlünk, magyaroktól. Pénzt, paripát, fegyvert, múltat, jelent, jövőt, a valóságot, a kereszténységet, a hitet, a magyarságtudatot, ellopta a polgári létet, az értelmiségi gondolkodást, ellopta a vidéket, a határontúliakat, 

a közösséget, a közösségeket, a közösségünket, a szolidaritást, az összetartozást. Igazából mindent, ami nemzetként fontos.”

„De a legrosszabb, hogy ellopta tőlünk, hogy egyszerűen jól legyünk. Hogy csak úgy éljünk, boldoguljunk a mindennapokban mindennemű szarság nélkül. Mert mi végre vagyunk e világon? Kékfestő falvédő bölcsesség, de azért, hogy éljük, megéljük, szeressük az életünket, a hétköznapjainkat. És nem, nem, és nem, nem hagyják. 

Nekik feszült, rettegő, ingerült, befordult, magába roskadó, depressziós, haragos, mindenre és mindenkire dühös, sértődött, bántott és megbántott, vicsorgó, acsargó népre van szükségük. Ezért ellopták az életünket.

És ez megbocsáthatatlan” – fakadt ki a Magyar Hang munkatársa.

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Dévényi István Facebook-oldala

Összesen 158 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bosznia
2025. június 30. 23:02
Egy apróságot pedig nem is említettem: Budapestet a második világháborúban porig bombázták, innen lett Európa gyöngyszeme. Operája, múzeumai világhírűek elsősorban tartalmi okokból, de az épületeik megjelenése is lenyűgöző. A prágai múzeumokat erős közepesre értékeltem legutóbb, operaházuk kupolája szépen aranyozott, műsoráról, színvonaláról a csehek is csak a szokásos öniróniával tudtak nyilatkozni. Nincs egy súlycsoportban a két intézmény. A sör ott jó, de itthon is PU-t iszom. A kedves cseh emberekről nekem sajnos mást húzott a sors: üzleti kapcsolataimban egyértelműen sunyi, gerinctelen figurák jutottak, bár ha szélesítjük a kört és például Benesre gondolunk, akkor talán ez már rendszer karakterisztika. Szeretném remélni az ellenkezőjét.
bosznia
2025. június 30. 21:46
Az előző folytatása: Hát a koncert lehetett volna jobb is, ha nem egy szutyok sportrepülőtérre szervezték volna. Ezzel együtt nem értem, hogy Springsteen miért nem jön Pestre? Ja hát ő demokrata (ballib) fun és agitátor, neki Pest túlságosan fasiszta. Na erre varrjál gombot kispajtás!
bosznia
2025. június 30. 21:45
Nemrégen voltam Prágában, nem először, ez már a harmadik alkalom volt. A Springsteen koncertet fejeltem meg egy városnézéssel. Mint korábban, most is azt kerestem, hogy mitől arany, amit acsehek szeretnek erőteljesen nyomni a város marketingjükben? A két város összehasonlíthatatlan, mindkettő más-más érdeklődőt vonz. Sok várost bejártam a világon, de nekem továbbra is Budapest a legszebb a szép épületei, környezete, történelme, kultúrája és az egyszerű emberek intelligenciája miatt, meghát szeretem a hazám, erős a kötődésem. Talán a cikk írójának ezekkel a minőségekkel problémája van és a konstruktív közösség építés helyett a renyhe, flegma szadesz stílus patologikus életpályáját választorra. Talán nem késő, válogathat különböző személyiségfejlesztő tréningek között, ha van neki. Tény, hogy a két város marketingjének hatásossága között nagy különbség van, dehát a budapesti önkormányzat éppen most szántotta be a Budapest Brand-et…
hasdrubal
2025. június 30. 21:07
Azért toljâtok a tiszàs elmebeteget, ugye? Hogy àradjon a szeretet, igaz?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!