A rendelet emlékeztet, hogy 2026-tól valamennyi 1000 főnél nagyobb népességű településen, 2027-től pedig valamennyi 500 főt meghaladó népességgel rendelkezőn kell biztosítani a bankautomatából való készpénzfelvételt.
A Nemzetgazdasági Minisztérium korábban közölte azt is, hogy nem csak az automatákat telepítik, hanem a készpénzkiadás szabályait is kedvezőbbé teszik a lakosság számára, így azt, hogy a lakosság korlátozások nélkül,
akár egyszerre is hozzájuthasson 150 ezer forint ingyenesen felvehető készpénzhez.