Magyar Péter lemondta a Honvédelmi Minisztérium elé szervezett tüntetését (VIDEÓ)

A Tisza Párt által nyilvánosságra hozott hangfelvétel nem váltotta be a hozzá fűzött politikai reményeket.

A HVG a legutóbbi tüntetésekről szóló cikkében rendőri túlkapásról ír, ám a Faktum szerint ez éles ellentétben áll a lap 2006-os, jóval megengedőbb hozzáállásával a brutális rendőri fellépésekhez.
A HVG rendőri túlkapásként mutatta be a legutóbbi, budapesti hídfoglaló tüntetések során történt igazoltatásokat, két fiatal, Vörös Katalin és Müller Áron elbeszélése alapján – olvasható a Faktum elemzésében. A lap szerint az egyetemisták a rendőrségi eljárás nyomán „ízelítőt kaptak abból, milyen lehet Putyin Oroszországában élni”.
A HVG cikke részletesen ismerteti, hogy a készenléti rendőrök a demonstrálókhoz odalépve igazoltatták őket, elkobozták a náluk lévő – elmondásuk szerint legálisan birtokolt – füstgyertyákat, körbevették őket, majd megbírságolták őket, annak ellenére, hogy előzetesen azt mondták, erre nem kerül sor. A két fiatal többek között azt állítja: a rendőrök nem voltak hajlandók megmondani a nevüket vagy a jelvényszámukat, és fizikailag is akadályozták őket a távozásban.
A tényellenőrző portál azonban felhívja a figyelmet arra, hogy a HVG korábban, különösen a 2006-os őszi tüntetések idején, egészen más szemléletet képviselt.
Akkor, amikor a rendőrök brutálisan oszlatták fel az ellenzéki megmozdulásokat, a lap – több korabeli példát idézve – megengedő módon közelített a rendőrségi fellépéshez. A 2006. október 23-ai események után például a HVG akkori újságírója, Rádi Antónia elfogadta a rendőrség „nem volt más választás” típusú érvelését, és nem vonta kétségbe Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitány pozícióban maradásának jogosságát sem.
A elemzés szerint a HVG mai érzékeny hangvételű tudósítása éles ellentétben áll a korábbi, a rendőrséget mentegető megközelítéssel. A cikk felidézi azokat az eseményeket, amikor 2006-ban békés tüntetőkre, köztük idősekre és kisgyermekes anyákra is lovasrohamot vezényeltek, és gumilövedékkel lőttek a tömegbe – többeket súlyosan megsebesítve, egyes esetekben maradandó károsodást okozva. Az összegzés szerint a HVG akkori és mostani hozzáállása közötti eltérés az értékrend következetlenségére mutat rá.
A teljes elemzést ide kattintva olvashatja el.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt által nyilvánosságra hozott hangfelvétel nem váltotta be a hozzá fűzött politikai reményeket.
Nyitókép: faktumprojekt.hu