Öt ok, amiért ez volt a Tisza Párt történetének legnehezebb hete – és a pokoli napok csak most következnek

Hiába a kedvenc közvélemény-kutató manipulatív mérései, a választók hazaárulás-vádja Magyar Péteren ragad.

„A pártoktól korábban megszokott együttműködésre törekvő stratégiával szemben a Tisza Párt elnöke inkább a médiával való hadviselést választotta” – írta összeállításában a Faktum.
A Faktum tényellenőrző portál egyik legutóbbi elemzésében arra igyekezett választ adni, hogy tudatos taktika vagy indulatvezérelt ámokfutás okán feszülnek konfliktusok Magyar Péter és a média szereplői között.
Az összeállításban felhívták arra a figyelmet, hogy Magyar Péter a 2024-es közéleti berobbanása óta ellentmondásos, konfliktusoktól sem mentes viszonyt ápol az úgynevezett hagyományos sajtóval. „A pártoktól korábban megszokott, kölcsönösen gyümölcsözőnek szánt együttműködésre törekvő stratégiával szemben
a Tisza Párt elnöke inkább a médiával való »hadviselést« választotta, a velük való konfliktusokat pedig igyekszik a napirend formálás eszközeként is alkalmazni”.
A Tisza Párt vezetője minden jel szerint felismerte ezt az átrendeződést, és politikai színrelépése óta saját maga építi a maga narratíváját az online térben, miközben tudatosan távolodik a hagyományos médiumoktól, akik a teljesen önálló narratíva építésben értelemszerűen akadályoznák.
Ezt is ajánljuk a témában
Hiába a kedvenc közvélemény-kutató manipulatív mérései, a választók hazaárulás-vádja Magyar Péteren ragad.
A tanulmányban arra is rámutattak, hogy Magyarnak meglehetősen ellentmondásos a viszonya a sajtóval:
néha fenyegeti, a Dunába lökné a médiában dolgozókat, de az is előfordult hogy faképnél hagyta őket.
Utóbbira példa, miután Magyar felpattant és otthagyta az ATV Egyenes Beszéd című műsorát, mivel Rónai Egon egy dossziét adott át neki, amely azt dokumentálta, hányszor hívták meg korábban vendégként.
Az eset jelentőségét az adta, hogy ez volt az első alkalom, amikor Magyar Péter a nyilvánosság előtt egyértelműen elveszítette az önuralmát – amit politikai ellenfelei a felkészületlensége és alkalmatlansága jeleként értelmeztek. Emellett ez volt az első nyilvános, frontális konfliktusa egy vele egyet nem értő újságíróval
– áll az elemzésben.
Magyar Péter ugyanis nem sokkal a műsorból való kivonulása után közösségi információkat tett közzé az ATV-ről, annak tulajdonosáról, Németh Sándorról, valamint több munkatárs vallási hátteréről, amelyek új szintre emelték a konfliktust. A helyzetet tovább élezte, hogy Morvay Pétert – a csatorna egyik munkatársát – a politikus név szerint is megemlítette, és egykori III/III-as ügynökként azonosította. A Nemzeti Adatvédelmi és Informácószabadság Hatóság az eset kapcsán jogsértést állapított meg, és felszólította Magyar Pétert, hogy törölje a közzétett adatokat.
De a Faktum részletesen feltárja azt is, milyen problémák merültek Magyar színrelépése kapcsán. A teljes elemzést ITT olvashatja.
***
Ezt is ajánljuk a témában
Az egyik legfontosabb jogállamisági feltétel Brüsszelben most úgy tűnik az, hogy Magyarországon kormányváltás legyen – mutatott rá Bóka János, uniós ügyekért felelős miniszter hétfőn.
Nyitókép:Kisbenedek Attila/AFP