Amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is tűnt a polcokról az egy hónapja megjelent Traubisoda. Mint ismert, márciusban kezdték el újra árusítani a boltokban a ’70-es, ’80-as évek legendás üdítőitalát, a Márka Üdítőgyártó Kft. azt ígérte, hogy az eredeti receptúra szerint fogják gyártani a retró szőlőitalt, ehhez képest sokaknak csalódniuk kellett, mert nem azt kapták, amire számítottak.
Két hét után derült égből villámcsapásként eltűnt a polcokról a népszerű üdítő, a gyártó pedig nem árulta el ennek okait. Az Origóval viszont kivételt tettek, a lapnak elárulták az okokat. Mint írták: