Budapestre látogatott Olga Stefanishina, az európai és euroatlanti integrációért felelős ukrán miniszterelnök-helyettes. A Stefanishyn által vezetett delegáció Magyar Levente miniszterhelyettes delegációjával találkozott. A megbeszélések fő célja a két ország közötti párbeszéd fejlesztése, a nemzeti kisebbségek jogainak védelmében tett intézkedések, valamint különféle ágazati együttműködések lehetőségének megtárgyalása volt.
A miniszterelnök-helyettes budapesti tartózkodása alatt meglátogatott egy ukrán-magyar kéttannyelvű iskolát is, amiről X közösségi oldalán így számolt be: