Íme néhány kézenfekvő tipp, mibe fektessék a fiatalok a munkáshitel millióit

A Mandiner pénzügyi tudatosság szemszögéből szeretne egy kis segítséget nyújtani ehhez – mert nem biztos, hogy a kocsi lesz a legjobb választás.

A fiatalok jelentős része tudatosan használja fel a legfeljebb 4 millió forintos hitelt.
A januárban bevezetett, legfeljebb 4 millió forintos kamatmentes munkáshitelt a fiatalok jelentős része tudatosan használja fel – derül ki friss adatokból.
Az igénylők 40%-a továbbképzésre vagy vállalkozásfejlesztésre költi a pénzt, míg 40% lakhatásra, 20% pedig jogosítványra vagy autóvásárlásra fordítja.
Csak a TanfolyamGURU portálnál 2025 első negyedévében 40%-kal nőtt az érdeklődés szakmai képzések iránt.
„Egy szakmai tanfolyam vagy képzés jelentősen növeli a munkavállaló munkaerőpiaci értékét, akik tovább képzik magukat, jóval magasabb fizetésre számíthatnak” – hangsúlyozta Nagy László, a TanfolyamGURU munkatársa.
Ezt is ajánljuk a témában
A Mandiner pénzügyi tudatosság szemszögéből szeretne egy kis segítséget nyújtani ehhez – mert nem biztos, hogy a kocsi lesz a legjobb választás.
Kiadó: Cube-Élmény Kft.
(MTI)
Nyitókép:Andrzej Rostek/Getty Images
***