Béketárgyalások helyett aláaknázás: ilyen Brüsszel háborús őrülete

2025. március 30. 11:57

Jó híre is volt Szijjártó Péternek a háborús kockázat kapcsán.

2025. március 30. 11:57
null

Megengedhetetlen, hogy az Európai Unió (EU) háborút kiszélesítő, háborút eszkaláló politikát folytasson – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában a 72 órás túlélőcsomag összeállításáról szóló európai bizottsági javaslatról.

Leszögezte, hogy ma az EU egyetlen tagállamát és egészét sem fenyegeti semmilyen háborús kockázat, Oroszország részéről sem. Megjegyezte, hogy a háború eszkalációjának veszélyét jelenleg Brüsszel háborúpárti politikája jelenti. Szijjártó Péter szerint a túlélőcsomagról készült videó világosan mutatja, hogy az EU miért veszítette el a komolyságát, a versenyképességét, a helyét és a súlyát a világpolitikában. A javaslattal ugyanis szerinte „egy elképesztő és minden alapot nélkülöző, a józan ész minden aspektusát és összetevőjét nélkülöző hisztériakeltés” zajlik, amit az EU háború párti politikusai keltenek.

Szijjártó Péter meglátása szerint azért, mert nem tudják elviselni, hogy nem ülnek ott a háború lezárását célzó tárgyalásokon, hogy világossá vált, hogy az európai politikusok három éven keresztül egy „kudarcos” politikát folytattak, amivel károkat okoztak az EU országainak és Ukrajnának. Nem tudják elviselni, hogy az amerikai elnök már a béke pártján áll, hogy az amerikaiak és az oroszok egymást tekintik tárgyalópartnernek és nem tudják elviselni azt sem, hogy bebizonyosodott, kizárólag egy amerikai-orosz megállapodás tud békéhez vezetni – mondta. Kiemelte, hogy az EU politikusainak semmi más dolga nem lenne most, mint támogatni az amerikai elnököt a béketörekvésében. 

Nem alá kéne aknázni a béketárgyalások útját, hanem támogatni a béketárgyalásokat”

– fogalmazott. A tárcavezető hozzátette: a háborúpárti politikának lehet gazdasági oka, de lehet, hogy „a felelősséggel való szembesülés időpontját akarják kitolni, mert három éven keresztül egy olyan háborúpárti politikát folytatott az európai elit, ami minden európai embernek a mindennapi életének szintjén érezhető károkat okozott” egyebek mellett a háborús inflációval, a szankciós áremelésekkel, az energiaárakkal, az élelmiszerárakkal vagy a fegyverraktárak kiürítésével. Amennyiben a béketárgyalások gyorsan sikerre vezetnének, akkor a háborúpárti politikusoknak szembe kellene nézniük azzal a jogos kérdéssel, hogy az elmúlt három évben miért nem a háború lezárását támogatták, miért a háború kiterjesztését – mondta.

Szijjártó Péter szerint azt a kérdést is fel lehetne tenni, hogy hol vannak azok a százmilliárd eurók, „amiket az európai emberek pénzéből a brüsszeli politikusok odaadtak Ukrajnának hitel címén, miközben maguk az ukránok mondják, hogy sem a hadsereget, sem magát az állam működését ők fenntartani nem tudják”. Hangsúlyozta, hogyha „Ukrajnát benyomják az EU-ba”, az elképesztő veszélyekkel jár pénzügyi szempontból, a gazdaság egésze szempontjából és a biztonság szempontjából is, de ezek a veszélyek „nem érdeklik az európai háborúpárti politikusokat”.

Kiemelte: a háborúpárti politikusok tudják, hogy Ukrajna felvételéhez mind a 27 tagországnak a jóváhagyása szükséges, Magyarországé is, „ezért tekintenek rendkívüli aggodalommal arra, hogy a magyar emberek a jövő hónapban egy véleménynyilvánító szavazáson elmondhatják majd a saját véleményüket, kifejthetik a saját álláspontjukat arról, hogy egyetértenek-e azzal, hogy Ukrajnát ilyen agresszív veszélyes módon, hirtelen benyomják az EU-ba”.

Hozzátette: Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke ezért „azt az utasítást adta az Európai Néppárt magyarországi tagpártjának, a Tisza Pártnak, hogy nekik produkálniuk kell gyorsan egy olyan eredményt bármi áron, hamisítással (...), mintha a magyar emberek támogatnák Ukrajna gyors felvételét az EU-ba”. Ezért „egy ilyen Ukrajna-párti aláírásgyűjtés zajlik ma Magyarországon azért, hogy azt a hamis képzetet állíthassák elő, mintha a magyar emberek támogatnák Ukrajna gyors benyomását az EU-ba”, de hogy a magyar emberek erről mit gondolnak, azt egy véleménynyilvánító szavazáson fogják elmondani – mondta Szijjártó Péter.

(MTI)

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
oldesz
2025. március 30. 21:05
A gengszter Trump mindent tönkretesz, ami eddig a nyugati demokratikus világot jellemezte.Területi követelésekkel áll elő más országokkal szemben, szétzilálja a NATO-t, és a gazdaságban is hatalmas problémákat generál. Az átgondolatlan vámjaival hazánkat is nehéz helyzetbe hozza. Kegyelmet adott a Capitolium 2021-es ostrománál gyilkolóknak, akik az Ő hergelésére próbáltak meg fegyveres államcsínyt elkövetni. Inkább neki is csatlakoznia kellett volna az eddig börtönben ülőkhöz. És a tetejébe az általa ígért BÉKE messzebb van, mint valaha. Ha legalább Rogánt levetté a feketelistáról! De esze ágában sincs.
oldesz
2025. március 30. 21:04
A hazaárulását tavaly okt 23.-án önként bevalló ORBÁN HAZUDIK. Ugyanis Európában NINCS liberális többség. A legtöbb ilyen pártnak mindössze 5 - 10%-a van. Akik ellen a ruszki érdekeket képviselő Orbánék hadakoznak azok a teljes politikai palettát képviselik, és a voksolásokon 26:1 arányban égetik Orbánt.
manitowoc
2025. március 30. 14:47
(Petiminiszter) "Leszögezte, hogy ma az EU egyetlen tagállamát és egészét sem fenyegeti semmilyen háborús kockázat, Oroszország részéről sem." Ne mááár... De hiszen... akkor csak KAMU az a "háborús veszélyhelyzet", amit a mi derék miniszterelnökünk már 3 (három) évvel ezelőtt bejelentett és azóta időről időre meghosszabbítanak. Nahááát.. ki gondolta volna... (:-)))))))
files32
2025. március 30. 14:32
Szijjártó a kormányzati háborús veszélyhelyzet 4. évében: Az EU egyetlen tagállamát és egészét sem fenyegeti háborús kockázat
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!