Minden húsbavágó kérdésben, amelyekben a magyaroknak van joguk dönteni, befolyásolási kísérleteket tettek az amerikaiak, ehhez találtak meg honfitásainkat, akiket fizettek”
– fogalmazott.
Kocsis Máté kifejtette: az a valódi politikai korrupció, mikor egy külföldi állam, vagy tőkés, spekuláns vállalati csoport érdekében magyar újságírók, magukat civilnek valló aktivisták befolyásolják a közéletet. Politikai hatalomra akarnak szert tenni, hiszen politikusokat is finanszíroztak.
Mi lesz a dolga a kormánymegbízottnak?
A Szuverenitásvédelmi Hivatal a kormánytól független intézmény, a korrupciós hálózat ügyében viszont az államnak, a kormánynak kell először egy tényfeltáró munkát végezni, ami kétoldalú kapcsolatokon alapszik. A magyar kormánynak kapcsolatba kell lépnie az Egyesült Államokkal, a kormánymegbízott dolga lesz, hogy kiutazzon, és gyűjtsön be minden adatot, hiszen amit ma a sajtón keresztül látunk, az csak töredéke a valóságnak – ismertette Kocsis Máté.
A politikus megjegyezte:
nemcsak Soros-pénzekről, hanem amerikai állami pénzekről is szó van, és meglepő, hogy számos más vállalati, alapítványi érdekkör is támogatja a hazai szélsőséges, liberális köröket, ellenzéki pártokat.
Mindezek mellett meg kell nézni azt is, hogy Brüsszelből hány millió euró érkezik azért, hogy magát függetlennek mondó, valójában liberális médiát, aktivistákat, tüntetéseket finanszírozzanak – folytatta Kocsis.
Mint elárulta, az országgyűlés tavaszi ülésszakában megkezdik az ehhez szükséges jogalkotást is.
„Az, hogy megmutatjuk, kik ők, mennyi pénzt kaptak, és mire költötték, hogyan próbáltak Magyarország szuverenitásán sebet ejteni, önmagában terhelő, zavaró dolog, a nyilvánosság erejét kellően erősnek tartom” – húzta alá.
Mit szól ehhez Brüsszel?
A várható brüsszeli reakciókra vonatkozó kérdésre Kocsis Máté azt mondta, hogy a brüsszeli liberális elit akkor is eljárásokat kezdeményez Magyarország ellen, ha nem tesz semmit.
Brüsszellel eljutott a viszonyunk oda, hogy teljesen mindegy, hogy mit gondolnak, és ők is így gondolják. Nekünk nem azt kell nézni, hogy mit gondol Brüsszel, hanem azt, hogy van egy új világtrend, egy az Egyesült Államokból fújó szél, ezt a szelet érdemes a vitorláinkba becsatornázni, hiszen az onnan jövő új irányok a szuverenitás védelmét a nemzetállamok megerősítését jelentik, és mi ebben hiszünk
– jelentette ki.
(MTI)
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba