Pár órán belül a kamasz lakására vonultak, lefoglalták a fiú készülékeit és előállították a kapitányságra. A fiatalt internetes agresszió vétsége miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A fiú azt nyilatkozta, hogy a poszt megírásával az Amerikában történt iskolai lövöldözéseket akarta kifigurázni, poénnak szánta és nem gondolta komolyan.
A nyomozók vizsgálják, hogy más bűncselekmény is megvalósult-e.
Az elmúlt időszakban a világ számos pontján ténylegesen megtörtént, több ember halálát előidéző hasonló jellegű cselekményekre tekintettel a rendőrök kiemelt figyelmet fordítanak a fenyegető kijelentésekre. Az ilyen tartalmak megosztása nem csak, hogy nem vicces, de január 1-től, a Büntető Törvénykönyv módosításával büntetőeljárást von maga után – írta a rendőrség.