A portál rávilágít: az emelést ugyan csak másfél év múlva vezetik be, de több baloldali vezetésű kerület lakóinak már 2025 elején mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk, mert több tízezres sarcot vetnek ki azokra, akik az utcán parkolnak az autójukkal.
„Miközben korábban csak néhány ezer forintba került évente a helyieknek az utcai parkolás, január elsejétől abban a családban, amelyben több autótulajdonos él, több mint százezer forintos díjat kell majd kifizetni ezért a Józsefvárosban, Újbudán, Terézvárosban, Ferencvárosban és a XII. kerületben, de hasonló döntésre készülnek a XIII. kerületben is” – sorolja a Magyar Nemzet.
Emelkedő adók a balos kerületekben