Tiszta vizet öntünk a pohárba! – Magyar Péter mellett Semjén Zsolttal is tárgyal pénteken Manfred Weber
Az is kiderül, marad-e a KDNP az Európai Néppártban.
„Nagyon el vagyok keseredve, mint baloldali szavazó” – jelentette ki Lamperth Mónika az ATV műsorában.
Nyitókép: Képernyőfotó
Az ATV Aktuál című műsorában a vendégek Bodacz Balázs műsorvezetővel elemezték a 2024-es Európai Parlamenti- és önkormányzati választások eredményét. A műsor vendégei Lamperth Mónika volt belügyminiszter, Németh Péter, a Népszava főszerkesztője és Póta György gyermekorvos voltak.
A beszélgetés során többek között szóba került, hogy a pár hónapja még jóformán ismeretlen Tisza Párt olyan eredményt el, hogy heteken belül hét képviselőt delegálhat az Európai Parlamentbe. Ez a formáció, vagyis a baloldali politikai motivációkkal is bíró Magyar Péter formációja az Európai Néppártba tart, épp emiatt is érkezik pénteken Magyarországra Manfred Weber, az EPP elnöke. De mint csütörtökön kiderült,
Weber nemcsak Magyarral, hanem Semjén Zsolttal, a KDNP elnökével is tárgyal majd. A téma a kereszténydemokrata párt további tagsága lesz.
Ezt is ajánljuk a témában
Az is kiderül, marad-e a KDNP az Európai Néppártban.
Lamperth Mónika egykori belügyminiszter a műsorban kijelentette, úgy véli, hogy „a Tisza Párt egy tekintélyes része lesz a Néppártnak, hiszen a hét fő önmagában egy tekintélyes szám”. Ám nem sokkal később már az egykori főnöke, Gyurcsány Ferenc került terítékre. Hiszen Lamperth érdekességként behozta a DK zászlóshajójának számító XV. kerületet, ahol az EP-listás szavazáson 35,7 százalékot ért el a Fidesz, 29,5-öt a Tisza és 14,6 százalékot ért el a DK-MSZP-Párbeszéd. Ugyanakkor a regnáló polgármester, Cserdiné Németh Angéla és csapata nyert az önkormányzati választáson.
„Nagyon el vagyok keseredve, mint baloldali szavazó. (...) Éjjel megnéztem, mikor kiállt Gyurcsány Ferenc, Dobrev Klára és Kunhalmi Ágnes. Mintha nem értenének semmit ebből a választási eredményből.
Nekem határozott meggyőződésem, és illő tisztelettel fel is kérem Gyurcsány Ferencet és a szocialista párt két elnökét, hogy mondjanak le
– húzta alá Lamperth Mónika.
A volt belügyminiszter ezt követően felidézte, hogy 1998-ban, mikor egy „paraszthajszállal” elvesztették a választást, akkor Horn Gyula lemondott. „2010-ben, mikor akkora zakót kaptunk, hogy a fal adta a másikat, Lendvai Ildikó lemondott, én is lemondtam, mindenki lemondott” – tette hozzá.
A vonatkozó részt alább tekintheti meg:
Ezt is ajánljuk a témában
Csoda, hogy elegük lett a szavazóknak?! Handabanda, káromkodás és nagyképűség – és közben sorra bukták el a választásokat. Nagy Ervin írása.