Teljesen átalakult Európa: Orbán, Macron és Meloni is egy célt szeretne elérni
A Bloomberg szerint a legjobb helyzetben a magyar miniszterelnök van.
A németek nem a spanyol napon akarnak sütkérezni, hanem inkább Magyarországra költöznek.
A nyitóképen a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) új személyszállító hajóinak egyikét vontatják a Sió-csatornán Sióagárdnál. Fotó: Kiss Dániel/MTI
A legfrissebb jelentések szerint egyre több német dönt amellett, hogy Magyarországra költözik. Sok német állampolgár emlékszik ugyanis az egykori NDK-s időkre, ráadásul Magyarországon a nyugdíjasok nem fizetnek személyi jövedelemadót, ami az ország dolgozó lakosainak 15 százalékát teszi ki. A gazdagabb nyugdíjasok leggyakrabban Svájcban, Ausztriában telepednek le, de a német nyugdíjasokat nem csak a pénzügyek vonzzák Magyarországra.
Sokuknak ugyanis tetszik Orbán Viktor kormányának meghatározó bevándorlási politikája, amely teljesen más, mint amit a későbbi berlini kormányok követtek,
ráadásul tökéletesen emlékeznek az egykori NDK időkre, amikor a balatoni kirándulások az egzotikumnak minősültek.
Például Andre Iwan német nyugdíjas és felesége 1998-ban választotta Magyarországot, vettek egy telket a Balaton mellett. Egészen 2024-ig csak nyaralni jártak ide, amikor Németország nehéz gazdasági helyzete arra késztette őket, hogy egy olyan országba költözzenek, ahol olcsóbb az élet.
Magyarország számukra biztonságos, rendezett ország. Itt meglehetősen olcsón élhetnek, és gyakorlatilag nincs olyan bevándorlás. Véleményük szerint Németország ma válságban van”
– mondta Váradi Mónika szociológus.
Hivatalosan nincs azonban olyan statisztika, amely arra utalna, hogy Magyarország biztonságosabb ország, mint Németország, de sokan dicsérték Orbán Viktort, és nagyon örültek Donald Trump győzelmének is.
„Nagyon kritikus vagyok azzal kapcsolatban, ami ma Németországban történik. Úgy gondolom, hogy az én országomban túl sok ember él jómódban. És ha a középosztály életszínvonala még jobban romlik, akkor gondolják majd az emberek, hogy nekünk is változásra van szükségünk. Talán annak, aminek ma Amerikában vagyunk tanúi” – mondta az egyik német nyugdíjas a Rzeczpospolitának.
A cikket Közép-Európa szakértője, médiafigyelője és piackutatója, a CEPER szemlézte a mandiner.hu számára.