Deutsch Tamás sem hagyta szó nélkül, hogy Magyar Péter kampányát a Néppárt pénzelheti
Deutsch szerint Magyar mindenben a legalázatosabb szolgája lesz az Európai Néppártnak.
Az Európai Bizottság hétfői döntésében arról írt, hogy a magyar kormány által december 2-án bejelentett törvénymódosítás nem kezeli megfelelően a közérdekű vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaiban felmerülő összeférhetetlenségi kockázatokat.
Az Európai Bizottság nem fogadta el a közérdekű vagyonkezelő alapítványokról szóló törvény módosítását. Emiatt az alapítványi fenntartású egyetemek továbbra sem vehetnek részt az Erasmus+ és Horizon-programokban. Deutsch Tamás EP-képviselő szerint Brüsszel törvénytelenül bünteti a magyar diákokat és kutatókat, írta a Magyar Nemzet.
Az Európai Bizottság hétfői döntésében arról írt, hogy a magyar kormány által december 2-án bejelentett törvénymódosítás nem kezeli megfelelően a közérdekű vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaiban felmerülő összeférhetetlenségi kockázatokat. Ez azt jelenti, hogy az alapítványi fenntartású magyar egyetemek továbbra is kizárva maradnak az Erasmus+ és Horizon-programokból.
Deutsch Tamás, a Fidesz európai parlamenti képviselője bírálta az Európai Bizottság döntését.
Ezt is ajánljuk a témában
Deutsch szerint Magyar mindenben a legalázatosabb szolgája lesz az Európai Néppártnak.
Brüsszel ezt az aljas tervet hajtja végre, a legarcátlanabb eszközöket alkalmazva, amikor magyar egyetemistákat és magyar kutatókat törvénytelenül továbbra is büntet.
A képviselő szerint az uniós bürokrácia és a magyarországi ellenzék együtt próbál nyomást gyakorolni Magyarországra, hogy változtasson álláspontján az illegális migráció, a háború és a gyermekvédelmi törvény kapcsán.
„Azt akarják a brüsszeli bürokraták és az ő oldalukon a saját hazájuk ellen áskálódó magyarországi ellenzékiek kikényszeríteni, hogy támogassuk a háborút, engedjük be Magyarországra az illegális migránsokat, és adjuk fel a gyermekvédelmi törvényünket.
A kormány álláspontja szerint a törvénymódosítások megfelelő választ adtak az Európai Bizottság korábbi aggályaira, és a közérdekű vagyonkezelő alapítványok működése összhangban áll az uniós joggal.
A magyar fél szerint az Erasmus+ és Horizon-programokban való részvétel korlátozása politikai indíttatású, és kizárólag arra irányul, hogy nyomást gyakoroljon Magyarországra.
Nyitókép: Facebook-fotó