Diszkóbotrány az EP-ben: Magyar Péter korábban eltörölte volna a mentelmi jogot, most mögé bújik
A TISZA Párt vezetője úgy változtatta meg a mentelmi joggal kapcsolatos álláspontját, ahogy épp az érdekei kívánták.
Sajtódíjat érdemel a csütörtökön megjelent interjú, ugyanis így rég kérdezett újságíró politikus alá.
Egészen szürreális interjút jelentetett meg a HVG csütörtök reggel, amely émelyítően hosszan próbált utánajárni, hogy lehet ennyire jó Magyar Péter. A Hamvay Péter által jegyzett beszélgetés elején szóba került a Menczer Tamással folytatott csörtéje, a kritikus újságíró azt kérdezte Magyar Pétertől:
Ki jött ki jobban Menczer támadásából, ön vagy ő?
Erre a merőben izzasztó kérdésre a Tisza Párt első embere izzadtságtól csepegő homlokkal csak annyit tudott válaszolni: a legrosszabbul a magyar társadalom jött ki.
Ami még ennél is fontosabb, hogy sok fideszes ismerősöm mondta, hogy „eddig és ne tovább”, ez volt az utolsó csepp a pohárban”
– reagált a kérdésre Magyar Péter.
Az interjúból többek között kiderült, hogy a politikus baloldali karrierje elején nehezen tűrte támadásokat, amiket politikai ellenfeleitől kapott, de aztán annyira ügyes lett, hogy „sikerült kettéválasztani önmagamban a magánembert és a politikust”.
Nem gondolt arra, hogy szakember segítségét vegye igénybe?”
– folytatódott az izzasztás a HVG újságírójától, ami után kiderült, Magyar Péter vélhetően egyszer majd igénybe fogja venni egy coach segítségét.
Itt azonban nem ért véget a „független sajtótermék” alákérdezése, mert többek között olyan kérdések is előkerültek, mint hogy
Az interjú legszebb momentuma minden bizonnyal egy gyerekkori történet felidézése volt, amelyben Magyar Péter elmondta, hogyan finanszírozta életét, miután 18 évesen elköltözött otthonról.
Nagyapámmal egyszer együtt mentünk egy idős hölgyismerőséhez, 8-10 éves lehettem, megdicsértem a kertben a gyönyörű apácaliliomokat – kertésznek készültem – és a kapott lekváros kenyeret. 18 éves koromban derült ki, hogy a hölgy másnap rám íratott egy kis gellérthegyi lakást”
– adta elő a tündérmesét Magyar Péter, aki szerint később ezt adta el, így tudott a Károlyi-kerthez költözni az egyetem szomszédságába.
Nyitókép: Kisbenedek Attila/AFP