Betonakadállyal zártak le az autósok elől Burgenlandban egy utat, ami a magyar ingázók egy részének lerövidítette útját munkahelye felé – írja a Telex.
A klingenbachi önkormányzat megelégelte az egyre nagyobb autóforgalmat és kérte a tartományt, hogy zárja le az utat. Ahogy arról az osztrák regionális sajtó be is számolt, nem is titkolták: a magyar ingázók miatt léptek.
Miután Ágfalva és Somfalva között lassan már két éve lezárták a kishatárátkelőt – ugyancsak a helyi önkormányzat döntése alapján –, az ingázók újabb egérutakat keresnek. És fognak is, hiszen egyre többen vannak, reggelente ezrek mennek munkába a soproni régióból Ausztriába.