Világszerte rengetegen állnak ki Orbán Balázs és a tudomány, a kutatás, illetve a szakmai teljesítmény védelme mellett
Peruból, az Egyesült Királyságból, Hollandiából, Németországból és Japánból is érkeztek reakciók az ELTE-botrányra.
Valamiért nem szabad, hogy Orbán Balázs államtitkár nyilvánosan megvédje doktori disszertációját.
Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner
„Valamiért nem szabad, hogy Orbán Balázs államtitkár nyilvánosan megvédje doktori disszertációját. Először bolsevik arroganciával Polyák Gábor, az ELTE Média és Kommunikáció Tanszékének docense kérte ki magának, hogy Orbán Balázs náluk szerezzen PhD-fokozatot. Polyák azonban hibázott, mert túlzásba vitte a tombolást, miáltal az egyetem vezetése előtt is világossá vált, hogy alkalmatlan a feladatára. Más kérdés, van-e ma Magyarországon kellő ereje és bátorsága egy egyetemi vezetésnek arra, hogy egy »szélsőséges és politikai alapon diszkrimináló kommunistát a jövő generációk védelmében elmozdítson az állásából.
Nem lesz könnyű feladat, mert a Komintern már működésbe lépett. A vörös nyilvánosságban futótűzként száguldott végig egy újabb skandalum, hogy a doktori disszertáció pár oldalas összefoglalóját nem a szerző, hanem egyik munkatársa juttatta el az egyetem adatbázisába. Ez körülbelül annyi, mintha valaki a levelét nem személyesen adta volna fel, hanem valaki mást kért meg rá.
Most Rácz András elvtárs kongatta meg a vészharangot, amit átvett az összes baloldali és liberális médium, de nem csak átvették, hanem cifrázták, elemezték, mintha bizony valami rettenetes tragédia történt volna. Pedig csak annyi történt, hogy ezt a kötelezően benyújtandó tartalmi kivonatot egy olyan számítógépről küldték el, ami a szóban forgó munkatársé volt.
Na és? Ha tényleg ő küldte el, mert Orbán Balázs erre megkérte, mert mondjuk külföldön volt a miniszterelnök kíséretében, akkor mi van? De ha mégis Orbán Balázs küldte el, csak valamiért a munkatárs gépét kérte kölcsön a postázásra, akkor ez miért ügy?
Semmiért.
A Komintern azonban retteg attól, hogy Orbán Balázs doktori címet szerez.”
Ezt is ajánljuk a témában
Peruból, az Egyesült Királyságból, Hollandiából, Németországból és Japánból is érkeztek reakciók az ELTE-botrányra.