Nem sikerült Grúziát beletolni a háborúba, s hirtelen nagy lett a kavarás a választás körül
Amerikai szavazatszámlálók vitáznak amerikai exit pollokkal, miközben az EBESZ szerint ez is pont olyan választás volt, mint a korábbiak. Mélyfúrás!
„Mindig ez van, amikor a nemzetiek, a patrióták, a békepártiak, a szuverenisták győztek. Akkor mindig csalás van. Meg diktatúra. És jöhetnek a zavargások” – mutat rá a publicista.
Nyitókép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
„Georgia. Grúzia az, bocs, de hát a szokás hatalma, ugye. Apám mindig »Kalefnak« nevezte a Moszkva teret, én pedig most már életem végéig a »Felszabra« fogok menni, ha menni fogok. És persze a »Moszkvásra«. Ami rögzül fiatalon, az úgy marad. És ez nem baj” – írja Bayer Zsolt a Magyar Nemzeten.
Ezt is ajánljuk a témában
Amerikai szavazatszámlálók vitáznak amerikai exit pollokkal, miközben az EBESZ szerint ez is pont olyan választás volt, mint a korábbiak. Mélyfúrás!
A publicista hozzátette, hogy „győztek a nemzetiek, a patrióták, a békepártiak, a szuverenisták, győztek az eddig is hatalmon lévők, győztek, akiknek nem lett volna szabad győzniük, legalábbis a »liberális«, »európai« fősodor szerint”.
Bayer szerint Európa nyugati felén az a „szokás” ebben az esetben, hogy az államfő nem a választáson győztes pártnak, illetve a győztes párt vezetőjének ad kormányalakításit, hanem a másodiknak vagy a „huszonharmadiknak”, és ilyenkor „karanténba zárják” a győztest meg összefog mindenki mindenkivel.
Szerinte a választói akarat és a népszuverenitás magasról le van sz…rva, és ezt nevezik liberális demokráciának.
„Megmondta a »német« – pontosabban zöld, vagyis eo ipso idióta – külügyminiszter, Annalena Baerbock, hogy »soha nem érdekelt, mit mondanak, mit akarnak a választóim«” – véli Bayer. Bayer szerint majd a „hamarosan eljövendő nagytakarításnál” is emlékezni fognak rá, egész Európában.
Bayer úgy véli, hogy nem marad más remény, mint „csinálni egy jó kis grúz Majdant, jelentős CIA-segítséggel”, bár kérdés, van-e Grúziának nagy mennyiségű és értékes ásványkincse, ugyanis szerinte az „amerikai demokráciaexport” ettől függ. A publicista úgy véli, hogy „csak úgy a semmire” nem fognak dollármilliókat fektetni egy jó „kis forradalomba”.
Majd hozzátette, hogy „legalább egy gázipari tröszt legyen”, amelynek igazgatótanácsába be tud ülni a „regnáló demokratapárti amerikai elnök kretén és teljesen feleslegesen létező fia”.
Ezt is ajánljuk a témában
Remek tükröt mutatott a riporternek a magyar tárcavezető.