De most rossz emberből csinálsz mártírt, Klára! Nem, nem azért, mert Fegyőr ne lenne egy amúgy tornából felmentett ember, akivel szemben nemhogy nem rezelne be egy rendőr, hanem kiröhögné. Abban igazad van, Klára, hogy Fekete-Győr András maximum önmagára és a családjára veszélyes, mert elektromos rollert mos zuhany alatt, azonban a társadalomra, hovatovább egy rendőrre nézve cseppet sem az. Azonban Fekete-Győr egy képviselő, pontosabban akkoriban képviselőjelölt volt, aki választók bizalmának elnyeréséért dolgozik, aki példát mutat azoknak a jogszabályoknak a betartásából, melyeket országgyűlési képviselőként maga hoz meg.
Most pedig nem történik más, mint az általuk hozott szabályok betartATása. Nem az a kérdés, hogy a tesiórán kislabdahajításkor elégtelent érő füstgyertya-ejtés fizikailag jelentett-e veszélyt a rend őreire, hanem hogy maga a mutatvány, a szándék, a csapatban elkövetett fölényeskedő, nyegle, punknak hitt magatartás törvénybe ütközik-e avagy sem.”