Kis motorvonat volt, amivel az utazásukat kezdték, Zádori Sára Anna elmondása szerint tizenöten ha ültek rajta. Mindenki nagyon kedvesen fogadta az állatot, akadt olyan is, aki még sose látott korábban kecskét.
Azonban a kalauz nem bizonyult ilyen kedvesnek, megkérte a nőt, hogy hagyja el a kecskével együtt a vonatot. Zádori hiába hivatkozott a menetjegyre, érve semmit sem használt, a következő állomáson le kellett szállniuk. A következő vonatra már fel sem szállhattak, így az éjszakát egy helyi családnál töltötték.
A villamoson és a buszon már nem volt gond a felengedéssel