Szóba hozták az újságírók a csepeli illegális szemétlerakó ügyét, amire a miniszterelnök azt válaszolta: az a kérdés, miért vannak illegális szemétlerakók, különösen, ha minden látja, hogy ott vannak, miért nem viszik el onnan őket. Mint mondta, kiderült, hogy elég bonyolult rendszerben zajlik mindez, mivel a hulladék elszállításáról a terület tulajdonosának és használójának kell gondoskodni. Orbán leszögezte: ez nem jó szabály. Kérte, hogy dolgozzák ki azt a szabályt, ami szerint a szemetet az állam szállítja el második felszólítás után, majd benyújtja a számlát a terület használójának.
Újságírói kérdés volt, hogy lefolytatna-e a brüsszeli pénzekről és a magyar embereket érdeklő kérdésekről vitákat Magyar Péterrel, illetve folytatódnak-e a napi sajtótájékoztatók. Válaszolván Orbán Viktor azt mondta: kérdezni mindig lehet őt, kérdés, mikor válaszol, mindig válaszol, amikor van mit mondania. Úgy fogalmazott:
„a fecsegés nekem nem kenyerem, amikor mondandóm van, akkor állok az önök rendelkezésére.”