Breaking: őrizetbe vették a gyurcsányista polgármestert
Az esetre Gyurcsány Ferenc is reagált.
Az ügyben a DK-s polgármestert is őrizetbe vették, majd letartóztatták.
Nyitókép: Fotó: MTVA/Róka László
Felajánlotta a nyomozati alku lehetőségét az ügyészség a baloldal háttéremberének, P. Gábornak az óbudai korrupciós ügyben
– nyilatkozta a Magyar Nemzetnek a férfi ügyvédje. Barabás Éva elmondta, védence nem kötött egyezséget az ügyészséggel.
„Még a mielőbbi szabadulás érdekében sem akart olyan dolgokat elismerni, amelyeket nem követett el” – magyarázta az ügyvéd, aki úgy véli, az igazmondási kötelezettség nélkül tett vallomások között több ellentmondás van. Példaként említette, hogy az egyik alkut kötő személy azt állította, a sajtóban is megjelent videófelvételen, amelyen állítólagos pénzvisszaosztás történik, P. Gábor szerepel.
„Ezen a felvételen azonban nem a védencem látható” – hangoztatta Barabás Éva.
Mint ismert, arról a korrupciós ügyről van szó, amellyel kapcsolatban a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) őrizetbe vette Kiss László DK-s óbudai polgármestert, valamint összehangolt akciót tartott a III. kerületi önkormányzatnál. A városvezetőt azóta le is tartóztatták.
Ezt is ajánljuk a témában
Az esetre Gyurcsány Ferenc is reagált.
Az első gyanúsítottakat – köztük P. Gábort – március elején fogták el. Akkor annyit lehetett tudni a gyanúsításról, hogy egy férfi a kft.-jén keresztül szolgáltatások nyújtására, illetve eszközbeszerzésekre fiktív szerződéseket kötött a Budapest Főváros III. Kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzattal, illetve az egyik gyanúsított társa által kijelölt két gazdasági társasággal. A gyanúsítottak a fiktív szerződések ellenértékeként beérkezett pénzösszegeket készpénzben felvették, és korrupciós célokra fordították.
Néhány hete ugyanakkor az is kiderült, hogy kinél landolhatott a pénz jelentős része: őrizetbe vették, letartóztatták és minősített vesztegetéssel gyanúsították meg Czeglédy Gergőt, Óbuda MSZP-s alpolgármesterét és egy bizalmasát. A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az alpolgármestert azzal gyanúsítja, hogy százmillió forintnyi kenőpénzt fogadott el, hogy biztosítsa egy reklámcég plakátjainak elhelyezését Óbudán. A vesztegetési pénz eredetének és céljának leplezésére fiktív szerződéseket kötöttek.
Kiss László polgármestert azzal gyanúsítják, hogy az óbudai korrupciós botrány szereplői neki is juttattak a kenőpénzekből. Eddig 16 embert gyanúsítottak meg a baloldalhoz köthető korrupciós ügyben.
Ezt is ajánljuk a témában
A döntés ellen az ügyészség és Kiss László védője is fellebbezett.