A politikus akkor azt állította, hogy ő is bűnös a bicskei pedofilbotrányban, mivel a volt államfő húgának a főváros Oktatási, Gyermek- és Ifjúságvédelmi Főosztályának a vezetőjeként tudnia kellett a pedofil igazgatóról, ennek ellenére mégsem tett semmit. A bíróság felfüggesztette rágalmazás vétsége miatt indított büntetőeljárást, és indítványozta az Európai Parlament elnökénél, hogy Dobrev Klára mentelmi jogát függessze fel.
Pölöskei Gáborné, aki a főosztály vizsgálata után írásban tájékoztatta a főjegyzőt és az aljegyzőt a bejelentésről, valamint a büntetőfeljelentés előkészítéséről, a Dobrev Klára által tett állításokat rágalmazásnak minősítette.