Az Economist megmagyarázta: ugyan Kamala Harrist támogatja, a szerkesztőség mégis „független”
Állásfoglalásukban úgy fogalmaztak, hogy ez a kiállás „nem a függetlenséggel való szakítás, hanem annak példája”.
Orbán Viktor nem mágus, sikere nem érthetetlen. Orbán azért győz újra és újra, mert serényen dolgozik.
Fotó: Pier Marco Tacca/Getty Images
„Minden magyar párt egy óriási kihívással néz szembe a 2024-es júniusi választások után. A sajtó és a politikai elemzők az első számú politikai vezetők felelősségéről és mozgásteréről írnak, mindenkit a sorsuk foglalkoztat. A háttérben azonban egy sokkal súlyosabb, és a személyektől teljesen független probléma húzódik meg. 2026-ig a pártszervezés és a társadalmi háló kialakítása lesz minden párt, így a Fidesz legnagyobb feladata is. Az idei nyári választás mindenki számára világosan megmutatta, hogy valódi társadalmi kapcsolatok nélkül csak egy felszínes politikai cirkusz marad a pártok tevékenysége.
Egészen eddig mindenki arra koncentrált, hogy melyik párt milyen üzenetet fogalmaz meg, és melyik politikus hogyan tudja ezt eljuttatni a választókhoz. 2024 nyara után azonban csak a felszínt karcolgatjuk, ha ezzel foglalkozunk.
Az Index vagy bármelyik online, offline szerkesztőség megalkothatná a Havi Pártszervezési Indexet, amelyben minden hónapban rákérdezhetnének az egyes pártok politikusainál, hogy az adott párt hogyan áll a magyarországi pártszervezeteinek, illetve a hozzá kötődő vagy vele tartó egyesületek kialakításának folyamatával. Mert ez a választási győzelem kulcsa. A 2026-os választást ugyanis a helyi pártszervezetek és a helyi támogató egyesületek, baráti körök, érdeklődési kör alapján szerveződő civil társaságok befolyásolják majd. A választáson az nyer majd és az tud több mandátumot szerezni, aki növeli a valódi – és nem csak a statisztikákban fellelhető – támogatók számát, vagy a választók adott párt iránti szimpátiáját.”