Orbán Viktor átvette a soros EU-elnökséget (FOTÓ)
A magyar kormányfő Brüsszelben tárgyalt Alexander De Croo belga miniszterelnökkel.
„A zöld átmenet a legfőbb példája annak, hogy az EU saját ideológiailag motivált céljait igyekszik megvalósítani” – írta a magyar miniszterelnök.
Nyitókép: Photo by Pier Marco Tacca/Getty Images
Magyarország másodszor is átvette az Európai Tanács soros elnökségét, 13 évvel az első után – írta Orbán Viktor a Financial Times hasábjain.
Miniszterelnökként töltött időm alatt, amelyet két elnökségünk között töltöttem be, szemtanúja lehettem annak, hogy jelentősen csökkent Európa versenyképessége”
– írta a magyar miniszterelnök, majd rámutatott arra, hogy már Helmut Kohl egykori német kancellár szerint is csak úgy tud fennmaradni az Európai Unió, ha a gazdasági versenyképességét sikerül megőrizni.
„Az EU versenyképességének csökkenése az elmúlt évtizedekben egyre növekvő tendenciát mutat. Ez a visszaesés elsősorban az elhibázott brüsszeli döntéseknek tudható be.
A zöld átmenet a legfőbb példája annak, hogy az EU saját ideológiailag motivált céljait igyekszik megvalósítani,
anélkül, hogy tárgyalásokat folytatna az érintett iparágak vezetőivel” – írta Orbán Viktor.
„A hazai tapasztalataink azt mutatják, hogy a gazdasági sikerhez szabad versenyre, valamint vállalkozásbarát környezetre van szükség” – fogalmazott a magyar miniszterelnök, majd többek között azt is kiemelte, hogy például egykulcsos személyi jövedelemadót vezetett be a magyar kormány.
Orbán Viktor arra is rámutatott, hogy a kereskedelmi és befektetési kapcsolatainkat is sikeresen diverzifikáltuk az elmúlt időszakban.
„Fontos célunk, hogy meggyőzzük európai társainkat arról, hogy az egészséges verseny további növekedést eredményez. Különösen új zöld ipari stratégiát javasolunk a főbb ipari érdekelt felekkel együttműködve” – írta a kormányfő, majd megjegyezte, hogy egy gazdálkodó-orientált uniós agrárpolitika alapjainak megteremtése is fontos célkitűzése.
Nem titok, hogy Magyarország versenyképességi stratégiája a német-francia közös gazdasági együttműködésből merített ihletet.
Nem meglepő tehát, hogy Rómával együtt Berlin és Párizs is támogatta a magyar elnökség kezdeményezéseit” – írta Orbán Viktor.
***
Ezt is ajánljuk a témában
A magyar kormányfő Brüsszelben tárgyalt Alexander De Croo belga miniszterelnökkel.