Furcsa helyzet alakult ki a felvételi ponthatároknál, itt vannak a legújabb részletek
A sokszor meglepő eredmények megértéséhez a ponthatárszámító algoritmus működését kell megérteni.
A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után nemcsak az albérletek piaca pezsdül fel, hanem a lakásvásárlás iránt is megnő az érdeklődés.
Nyitókép: ittlakunk.hu
Kihirdették a felsőoktatási ponthatárokat; ilyenkor nemcsak az albérletek piaca pezsdül fel, hanem a lakásvásárlás iránt is nagyobb az érdeklődés, amit a szülők többsége jórészt hitelből tud fedezni gyermeke számára – írja a Portfolió.
Ezt is ajánljuk a témában
A sokszor meglepő eredmények megértéséhez a ponthatárszámító algoritmus működését kell megérteni.
A portál arra jut, hogy az összes figyelembe vett nagyvárosban jobban jár az, aki hitelből lakást vásárol, mint aki bérel, ehhez pedig nagyjából elégséges a lakásárak nominális emelkedése.
Egy 40 négyzetméteres lakás esetében várostól függően 9-23 millió forinttal jobban járhat már öt év alatt az, aki megvásárolja az ingatlant, mint aki bérli.
„Minél nagyobb a lakásárak felfelé húzó ereje egy városban (ez alatt a lakástulajdon értékére és a bérleti hozamokra gyakorolt hatást is értve), annál nagyobb a különbség a vásárlás javára” – fogalmaz a gazdasági lap.
Hozzáteszik: ez annak fényében nem meglepő, hogy:
A lakásvásárlás hozama, vagyis a lakásárváltozás az, ami igazán számít, és kimondható, hogy pénzügyi értelemben szinte kizárólag akkor éri csak meg bérelni a vásárlással szemben, ha nominális lakásárcsökkenést vagy -stagnálást várunk a következő évekre.
* A teljes cikket – a részletes számításokkal – itt olvashatja el.