A kocsi dunaújvárosi bérelt autó volt, innen fejtették fel a nyomozók B. László személyét. B. László azt állította, valaki megbízásából cselekedett, de nem árulta el sosem, hogy az ki volt, és beismerő vallomást sem tett.
Először személyi szabadság korlátozása miatt tettek feljelentést, ekkor még nem tudták, hogy a sértett már nem él.
A kölcsönzőben a takarítók vették észre, hogy vér folyik a kocsiból, amire B. László azt állította nekik, hogy vadhúst szállított vele. A kocsiban a nyomozók több helyen találtak vért, amiről kiderült, hogy genetikailag rokon VV Fanni édesanyjával. A lakásban, amikor a nyomozók odalátogattak helyszíni szemlére, rend volt, s B. László az ott tárolt pénzt sem találta meg, bár tudta VV Fanni barátnőjének elmondásából, hogy van ott négymillió forintja. A garázsban is találtak vér- és hajnyomokat. A gyilkos vitte magával VV Fanni bőröndjét is, és inkonzisztens magyarázatokat adott.