Megnyitottak a karácsonyi vásárok a Belvárosban – mutatjuk, mennyiért ehetünk!
Semmi sem lett olcsóbb.
Ma este kiderül az egyetemre, főiskolára jelentkezők közül ki hová nyert felvételt és ezzel a lakásbérlési szezon is csúcsra jár majd.
Nyitókép: Indul a roham a kiadó lakásokért. Fotó: MTI/Marjai János.
Benedikt Károly, a Duna House marketing és PR vezetője szerint érdemes gyorsan, határozottan lépni, mert életbe lép az „aki lemard, az kimarad” elv – írja a Pénzcentrum. A szakértő szerint problémát jelent, hogy sokak számára a ponthatárok bejelentéséig nem csak a város, akár az országrész is kérdéses lehet, így az előzetes bérlés nem opció. Ami bizonyos, a kereslet megnövekedésével drágulás várható.
A Duna House mérése alapján Budapesten átlagosan 10–15 százalékkal növekedtek az árak az első félévben, így az átlagos bérleti díj meghaladja a 260 ezer forintot, ez pedig még emelkedni fog.
Az Otthon Centrum adatai szerint Budapesten a VI. kerületben legdrágább lakást bérelni, itt átlagosan 354 ezer forint havi bérleti díj az irányadó. A II. kerület 335 ezer forinttal a második, az V. kerület 316 ezer és a XIII. kerület 284 ezer forinttal követi. A külső pesti kerületek a legolcsóbbak, ahol 180–200 ezer forintos bérleti díjat kérnek havonta.
Vidéken változatos a helyzet, egy biztos,
Győrben szinte láthatatlan a választék. Ha egy-egy lakás kiadóvá válik, azt pillanatok alatt elviszik
– vélekedett az OTP Ingatlanpont részéről Komádi Csaba, majd hozzá tette, ehhez mérten a bérleti díjak is nagyjából 200 ezer forintnál kezdődnek. Azokban a városokban, ahol fejlődő az ipar és rengeteg munkavállalót foglalkoztatnak, a felvételitől függetlenül is nagyobb a kereslet és magasabb árakkal kell kalkulálni. Ez jellemző Debrecenre is, ahol nagyon megszaladtak az árak.